Skocz do zawartości

[112l] Obsada nowego akwarium


DiKei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zakupiłem akwarium 112 litrowe o wymiarach 80x35x40 i już powoli sobie dojrzewa. Podłoże jest bazaltowe, na dnie kilka kamieni, kokos. Zakupiłem też kilka roślin np. moczarka, mech jawajski, nurzaniec itd.. Oświetlenie jak na razie 35W, a po weekendzie będzie 2x18W. Filtr z przepływem 1000l/h (deszczownia napowietrza, lecz mam możliwość włączenia dodatkowego napowietrzenia w razie potrzeby), grzałka 100W.

 

Jako, iż dojrzewania zbiornika trwa chciałbym was prosić o pomoc w obsadzie :)

Na pewno w moim akwarium chciałbym mieć neony innesa. Otoskom chciałbym powierzyć zajęcie się glonami. No i teraz mam kłopot co z resztą rybek. Chciałbym kilka większych rybek, niż neony. Oczywiście na tyle duże by nie było jakiś walk między rybami czy innych kłopotów. Oglądałem pielęgnice kakadu/ramireza, kardynałki chińskie, tęczanki mniejsze, gurami dwuplamisty/mozaikowy/drobnołuski, kiryski panda/lamparcie, platki, mieczyki, teleskopy, brzanki, danio, razbory, bystrzyki, lecz na żadne w 100% się nie zdecydowałem.

 

Które z tych ryb nie pasują oraz jakie inne mógłbym mieć w swoim akwarium? W jakiej ilości mógłbym je zakupić? Do których ryb pasowałyby krewetki i jakie oraz w jakich ilościach?

 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś nad skalarami?Sa to naprawdę piękne ryby.

Puknij się w głowę. Skalary w 112l?

Polecam ci harem kakadu. Ja mam u siebie neony innesa z kakadu i wygląda oraz funkcjonuje wszystko pięknie ;)

 

Michał84:Nie obrażaj innych osób.Masz 3 ostrzeżenia,dostajesz ode mnie 4 co wiąże się z banem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja proponował bym taką obsadę

 

20 - neon innesa

6 - otosek

I teraz co bardziej ci się podoba, czy

1+2 p. kakadu / 1+1 p.remiraeza / 2+2 p. remireza

1+3 platka

Kardynałki wolą chłodniejszą wodę, teleskop za małe akwa (od 200l chyba nie pamiętam ),

ze stadnych wydaje mi się że jedna ławica ryb Ci wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się długo nad obsadą i myślałem o czymś takim:

Pielęgnica Ramireza 1+1 lub 2+2

Otosek 6

Neon innesa 6

Neon czerwony 6

Neon simulans 6

Neon czarny 6

 

Co o tym myślicie? Mogą być 4 odmiany neonów czy lepiej tak nie kombinować i wybrać jedną? Mógłbym do nich dokupić jeszcze parkę tęczanek mniejszych oraz/lub harem gupików endlera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na takie akwarium, 2 ławice to max.

Poza tym, neony najlepiej czują się w stadach jednogatunkowych, ale za to złożonych z większej liczby osobników.

Myślę też, że podobnie jak większość, sugerujesz się handlową nazwą "neon czarny" i zaliczasz te ryby do neonów. Otóż mają one z nimi tyle wspólnego, co koń z koniakiem. To bystrzyki czarne, nie należą do rodziny neonów. Gatunki neonów są 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...