Skocz do zawartości

stosowanie odżywek


Rekomendowane odpowiedzi

no własnie kiepsko rosna. Podłoze jest za sterylne.... akwarium załozyłam w grudniu.Swietlowki juz wymieniłam na Aquastar i Grolux Sylvania 2x 18v. Akwaruim 112l.Tabletki wlozyłam w piatek, po jednej szt. na 20 litrow wg. ulotki. Tylko teraz pyt. kiedy moge ich znow użyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie kiepsko rosna. Podłoze jest za sterylne.... akwarium załozyłam w grudniu.Swietlowki juz wymieniłam na Aquastar i Grolux Sylvania 2x 18v. Akwaruim 112l.Tabletki wlozyłam w piatek, po jednej szt. na 20 litrow wg. ulotki. Tylko teraz pyt. kiedy moge ich znow użyc?

Na opakowaniu powinna być instrukcja... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odp. w moim akwarium cos jest nie tak, gnija mi korzenie roslin. Zakładam ze to juz nie swiatło, bo juz je zmieniłam. Podpowiedziano mi ze to moze za jałowe podłoze.... wiec kupiłam te tabletki. Teraz jedyne co moge zrobic to tylko czekac... zreszta nigdy nie miałam takich problemow, jednak od kiedy załozyłam to nowe akwarium jest ciaglke kicha roslinami. Rybki super sie trzymaja... mam skalary:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabomba ( wiecznie pojadana ), Anubias,Kryptokoryna, Zabienica. Miałam tez zwykła trawke... ale nie przyjęła sie. Teraz daje im te tabletki, dokupiłam jedna wieksza roslinke i czekam. W sklepie mi powiedziano ze to przez to podłoze, ze za jałowe. Mi sie wydaje ze przez to oswietlenie to chyba nie powinny gnic korzenie. Dokupiłam tez kilka nowych rybek bo moze mam za małą obstawe w akwa. Na ta chwile mam:7 sklarow, 2 gurami, bocja , labeo, 3 kiryski, 2 glonojady. Moze one tez za malo w naturalny sposob " nawoza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj co do twoich rybek to mam zastrzeżenia dla skalarów trochę za małe i za niskie akwa i jak już to 2 skalary dla labeo też ale na upartego jeszcze przejdzie przy tej obsadzie.Z dorosłymi osobnikami mogą być problemy ryba terytorialna.Może ganiać mniejsze lub równe sobie rybki.A co do roślinek to oświetlenie na pewno za słabe,napisz jeszcze jakie masz podłoże bo zwykła trawka się nie przyjła to trochę dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie jest sporo ciekawych informacji na temat roślin

http://archive.endemic.org/akwarium/slo_rosl.html

przyczyną gnijących korzeni może być wg nich cytuję:

"Niewłaściwe podłoże lub Nadmierne nagromadzenie produktów organicznych w podłożu "

"Wymienić podłoże , Regularnie ściągać muł z podłoża, karmić ryby wysokojakościowymi pokarmami "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoze to zwykły, średni żwirek. Moze podmienie troche wody.... i poczekam. Z ta trawka było tak ze na poczatku ładnie sie przyjeła i pozniej coraz bardzej marniała, i w koncu wyjełam ja w kawałkach. Ja juz wiekszosc roslin mam wymienionych, fakt jest taki ze nie uzywałam zadnych nawozow. Dopiero teraz wkładam pod korzenie tabletki-TetraPlant Crypto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...