Jump to content

30 l Lenkowe akwarium

pablo77
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich dzisiaj ułożyłem wstępny aranż w kostce 30x30x30 OW.Zbiorniczek ten dedykuje dla mojej młodszej córeczki która dzielnie mi towarzyszyła podczas zakladania(zabierała skałki) W związku z tym że zbiornik będzie zalewany dopiero za tydzień mam do Was parę pytań.

-co Waszym zdaniem można zmienić w układzie skałek?

-czy na podlożu Shrimp Sand dam radę wychodować trawniczek z parvuli czy może lepiej oprzeć aranzację na samych mchach?

A oto zdjęcia zapraszam do komentarzy,szczegółowy opis dam jak już zaleję akwa.

post-7001-13685167715168_thumb.jpg

post-7001-13685167715587_thumb.jpg

Dzieki za odpowiedż :) mam jedno pytanie jakie masz oświetlenie akwarium z parvulą?U mnie jest 11 W i do tego będzie brak co2 myslisz że trawka poradzi sobie w takich warunkach?.W :) duzym mam ją i śmiga ładnie tylko że tam jest większe oświetlenie i co2.

Ogólną koncepcje mam ale fajnie by było jakbyście to Wy widzieli i mi doradzili,co kilka głów to nie jedna :) Flame planuję dać na boki w ten sposób żeby stworzyć z niego zbocze,coś na kształt lasu sosnowego w górach,akurat ten meszek świetnie się do tego nadaje.Pytanie tylko czy mi się uda :lol:

Hejka mi tez bardziej przypada aranż z samymi skałkami.Mam tylko obawy że jak bym obsadził akwa mchami cała kompozycja by się zepsuła.Dlatego zdecydowałem sie na mix z korzonkiem który ma być częściowo obsadzony mchem.Jak zaleje to zobaczymy jak to wyjdzie mam nadzieję ze będzie dobrze.

Myślę, że przy wersji z korzonkiem łatwiej będzie ci stworzyć coś fajnego. Gęsto zarośnięty tył za korzeniem (lewa strona). Z mchem na korzeniu bym nie przesadzał, posadziłbym go na dole korzenia do tego jakiś trawnik lub sama parvula pomiędzy skałki i będzie git.

edit: co do tego która wersja lepsza, jak dla mnie ta z korzeniem, będzie ciekawiej ;)

• 2 weeks later...

Witam wczoraj zalałem kostkę narazie jest bez korzenia,skubany nie chce zatonąć.Po zalaniu zauważyłem że czeka mnie ponowne klejenie tapety,widać na niej bąble :x .Dane akwarium:

-akwa 30x30x30 OW

-podłoże Shrimp Sand

-filtracja kaskada HBL 501

-dekoracje skałki Lunar Stone,korzeń Red Wood

-ostlenie Decolight 11W

Flora:

-Potomageton Gayi

-Staurogyne sp.

-Phoenix moss

-Wgłębka

Wraz z nadejściem wiosny zbiornik zasiedlą Crystal Red,teraz myslę zeby spróbować tam rozmnożyć Pseudomugil Gertrudae.

post-7001-13685167959285_thumb.jpg

post-7001-13685167959756_thumb.jpg

post-7001-13685167960271_thumb.jpg

Super zbiorniczek się zapowiada:D Ale mam parę pytań:

Gdzie dorwałeś taki ładny korzeń i skałki?

Jak zamontowałeś tą wgłębkę przy podłożu, ja z moja nie potrafię sobie poradzić, cały czas wypływa i jest przy powierzchni?

Ile kosztowało cię akwarium na taki stan jak jest obecnie?

Z góry dziękuje za odpowiedź:)

Pozdrawiam

witam dzięki za wpis a co do odpowiedzi to po koleji:

- korzeń kupiłem w zoologu w Olsztynie straszna bieda z nimi i musiałem trochę za nim najeżdzić,skałki to Lunar stone jestem jednym pomysłodawcą ich nazwy w konkursie na forum roślinyakwariowe.pl i dostałem je w nagrodę

-wgłębka jest przymocowan do łupka filitowego żyłką wędkarską,fajnie mozna go rozłupywać na kawałki 2-3 mm grubości i do takich jest przywiązana

-koszt akwa to 45 zeta za szkło,kaskada, podłoże i oświetlenie to 120 zł z przesyłką.Jeżeli byś był zainteresowany taką kostką OW to zapraszam na priw.Pozdrawiam.

witam dzięki za wpis a co do odpowiedzi to po koleji:

- korzeń kupiłem w zoologu w Olsztynie straszna bieda z nimi i musiałem trochę za nim najeżdzić,skałki to Lunar stone jestem jednym pomysłodawcą ich nazwy w konkursie na forum roślinyakwariowe.pl i dostałem je w nagrodę

-wgłębka jest przymocowan do łupka filitowego żyłką wędkarską,fajnie mozna go rozłupywać na kawałki 2-3 mm grubości i do takich jest przywiązana

-koszt akwa to 45 zeta za szkło,kaskada, podłoże i oświetlenie to 120 zł z przesyłką.Jeżeli byś był zainteresowany taką kostką OW to zapraszam na priw.Pozdrawiam.

Ile kilogramów masz tych kamieni? Ile litrów podłoża?

Z góry dzięki za odpowiedź:)

• 1 month later...

Witam kolejna aktualizacja kostki :) Z akwa jak widać wyleciała wgłebka ,nie dała rady przy tym oświetleniu i braku nawozów.Narazie z fauny są krewetki Yellow,po świętach planuję zakupić Crystal Red i Biene.Zapraszam do komentarzy.

post-7001-13685168824727_thumb.jpg

post-7001-13685168825138_thumb.jpg

post-7001-13685168825518_thumb.jpg