Skocz do zawartości

jakby pleśń na dnie, statku i roślinach


xardas441
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skalar jest trochę za duży do twojego akwarium, potrzebuje większego

Aha no dobra ale przecież nie wyrzucę skalara a co do molinezji to molinezja ostrousta

 

Edit:

 

A mam pytanie wodę to się wymienia całą czy połowę bo jedni mówią ze połowę drudzy że całą i już nie wiem wiem ze musi odstać trochę.

 

 

nemo130: Edytuj posty, dbaj o pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia się około 20% objętości akwarium, nie wymienia się całej wody bo to zabija bakterie które pozwalają żyć rybom. Zła obsada. Filtr podaj albo dokładnie jaką ma nazwę albo przynajmniej jaką wydajność l/h i czym filtrujesz? Gąbką? Statek i zamek proponowałbym wyjąć. Roślina się rozwija?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj jaka obsada może być , filtr hanza aquarisric hj-311b 300l/h w filtrze był węgiel aktywny ale zmieniłem na kamyczki małe i jest jakby gąbka , roślina się rozwija. A i dodaje jm jeszcze Sera Toxivec może być ?

 

Ta pierwsza u góry to moja gąbka. Dołączona grafika

 

Edit:

 

I co to może być wiecie ?

 

nemo130: 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek ropy z tankowca...

Jak statek zatonął, to potem tak się dzieje :D

 

Widać, że bardzo niewiele wiesz o akwarystyce. Osobiście nie widzę tam za wiele, ale może to być niezjedzony pokarm itp.

Po ilu dniach od założenia wrzuciłeś ryby? ile to akwarium już funkcjonuje? Ile karmisz ryby? Co ile podmieniasz tą wodę i jak wiele?

Opowiedz nam trochę, plus... oczywiście poczytaj o prowadzeniu akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ilu dniach od założenia wrzuciłeś-ryby nie pamiętam.

Ile to akwarium już funkcjonuje- od sierpnia 2011r.

Ile karmisz ryby- 2 razy dziennie

Co ile podmieniasz tą wodę i jak wiele podmieniam wodę co 1 miesiąc i około 20%-30%wody

A i wczoraj wymieniałem wodę a już dzisiaj 1 gubik nie żyje co jest zawsze jest tak jak wymienię wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie wodę to się wymienia całą czy połowę bo jedni mówią ze połowę drudzy że całą i już nie wiem wiem ze musi odstać trochę.

 

Po tym pytaniu wnioskuję, że jednak nie wymieniasz 20-30% wody tylko więcej.

Dlatego padają ryby.

 

Osad to może być niezjedzony pokarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i wczoraj wymieniałem wodę a już dzisiaj 1 gupik nie żyje co jest zawsze jest tak jak wymienię wodę

 

Napisz dokładnie ile wody wymieniasz, bo to jest ważne. Co do jej jakości to może zawiera za dużo metali ciężkich, lub wlewasz wodę chlorowaną?

Załącz jeszcze parę fotek i bardziej dokładniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka powinna być obsada mam 2 danio 2 gupiki 1 molinezja 1 skalar i 27 stopni Celsjusza i jeszcze jak te mrozy się skończą to zamierzam kupić glonojada

Zostaw gupiki resztę oddaj i nie kupuj glonojada.

kilka krewetek,wywal statek i włóż korzeń

Dosadz roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...