Skocz do zawartości

HELP!!! Padają razbory


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od tygodnia z niewiadomych dla mnie przyczyn padają mi razbory klinowe. Nie zaobserwowałem nic niepokojącego. Parametry wody w normie, rybki pływają jak zawsze, jedzą normalnie a jednak od tygodnia co ranek wyjmuję padniętą rybkę. Co może być tego przyczyną? Jak temu mam zapobiec? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj najpierw jak najwięcej danych:

litraż zbiornika

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas

gatunki i ilość ryb

ilość/rodzaj roślin

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.)

temperatura w zbiorniku

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane)

zdjęcie chorej rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200l 100x40x50 oświetlenie 2x30W

zbiornik założony we wrześniu ubiegłego roku, dojrzewał 3 tygodnie

filtr zewnętrzny JBL CP e900 włączony 24/7 napowietrzanie deszczownica

grzałka 150W ustawiona na 26C

pokarmy różnorodne firmy Tropical (roślinny, zwierzęcy, wybarwiający, w płatkach i granulacie, mrożonki)

roślin dość sporo: kabomba, bakopa, nurzaniec, pistia, gałęzatka, mech, anubias, kryptokoryna, i wiele innych których nazw już nie pamiętam

nawozy: kulki, mikro i makro

podmiana co 1-2 tyg ok 20-25% wody

rybki to: 4 skalary, 3 prętniki, 18 neonków, 8 kirysków pstrych, 5 piskorków, bojownik, 2 p.ramireza, 2 zbrojniki, 2 ślimaki ampularie, 2 molinezje żaglopłetwe+20 młodych ok 3tyg. i obecnie już 10 razbor klinowych

Jak już wspomniałem nie zaobserwowałem żadnych objawów i rybki wyglądają mi na zdrowe więc zdjęcie mogę zrobić tylko trupkowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od tygodnia z niewiadomych dla mnie przyczyn padają mi razbory klinowe.

Napisz czy robiłeś w ciągu tego ostatniego tygodnia coś "nietypowego" poza standardową opieką nad zbiornikiem?

 

Nie wiem - dodawałeś garbników, testowałeś nowy pokarm/odżywki. Może nie było prądu - cokolwiek.

 

Kiedyś u znajomego w bloku robili dezynfekcje i padły mu wszystkie krewetki dlatego pytam, bo przyczyn może być mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...