Skocz do zawartości

Oświetlenie do akwarium Hailea ok 25 litrów


Elka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium Hailea w pokrywie jest miejsce na żarówkę z dużym gwintem E27 oraz zabezpieczenie na śrubki przeźroczysty plastik - jest tam dość mało miejsca. Wydaje mi się że była tam jakaś świetlówka z 16-18 cm, a poprzedni właściciel to po prostu przerobił.

Udało mi się tam wcisnąć żarówkę energooszczędną świderek 9W 2700k bo jest mała aby można było przykręcić na nią tę plastikową osłonę. Między wodą a oświetleniem jest tylko ok 5-6 cm miejsca więc żarówka musi być chyba w osłonce??

Przejrzałam w internecie sporo forów i co prawda z philipsa są żarówki 11W 6400k były by idealne ale nie zmieszczą się pod tę osłonkę ( składają się z 3 rurek) a tam wchodzi jedynie żarówka z 2 rurek :?: -sprawdzałam i biję się że stopi się pokrywę, bo tak jest już ciepła od tej żarówki 9W.

Są owszem w sklepie zoo pasujące żarówki ale to jakieś 60 zł więc może mi ktoś coś poleci??- coś tańszego.

Zastanawiałam się w sumie nad zakupem całego modułu AQuarel tylko nie wiem czy go się tam da zamontować?? W sumie wolała bym uniknąć przeróbek.

Proszę o radę, może ktoś zna jakąś w miarę płaska żarówkę choć 4000k za rozsądna cenę :roll:

Co prawda moje roślinki, rosną już od lipca na tej żarówce i nie gniją, ale wygląda to dość słabo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że bez przeróbek się nie obejdzie. Musisz zwiększyć odcinek między pokrywą a oprawką, dlatego przydałoby się zamocować oprawkę na jakimś kwadracie/płaskowniku tak z 2-3cm źeby weszła żarówka o której mowa.

Bynajmniej ja tak mam, na plastikowym kwadracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie żarówki idealnie pasujące do twojego akwa czyli taka z 2 rurkami znajdują się w sklepach całkowicie nie związanych z elektroniką.

 

wszystko po 5 zł ble ble ble....

 

Sam widziałem w wielu takich miejsach no i sam też kupiłem. Co prawda nie mogłem dorwać 6500k wiec kupiłem chyb 4200 i chyba kupię druga taką samą bo krewecie przy tym mają piekne kolory.

 

 

Żarówki mają 11W.

 

Ja w żadnym elektrycznym, hutrowni nie mogę dostać 6500K bo rzekomo są wycofane. Nawet świetlówki mają napisy na blankiecikach w sklepie że wycofane.

 

 

 

 

A co do tego co pisałeś z tą temperaturą. Nie powinno się nic stopić. CO prawdą grzeje się tam elektronika i jak ci się żarówka nie topi no to pokrywa tez nie powinna :D bo nie jest to jakiś kiepski plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michualex a możesz mi podać jaka firma produkuje te żarówki płaskie 4200k bo ja przeszukałam castoramę, obi okoliczne sklepiki oraz net i naprawdę na nic takiego nie mogę trafić, co by było tylko z 2 rurek lub choc z 3 ale bardzo ciasno przy sobie.

A w jakiej odległości, taka energooszczędna musi być od wody :?:

Bo tak naprawdę nie mam ochoty na przeróbki, sama tego nie zrobię a komuś płacić bez sensu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś we wszystkich okolicznych sklepikach i jednej hurtowni i nie znalazłam tego Isotronika :?

Może ktoś mi poleci jeszcze jakąś żarówkę energooszczędna, lub wrzuci jakieś linki będę bardzo wdzięczna.

Za to trochę poszukałam na allegro i znalazłam co potrzebuję wrzucam poniżej link

http://allegro.pl/swietlowka-energooszc ... 66790.html

Tylko mam pytanko czy te 6400k nie spowoduje mi inwazji glonów :?::?::?:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...