Skocz do zawartości

rośliny w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnośnie roślin

kabomba, i inne podobne do niej "choinki" rosną jak oszalałe

wszystkie rośliny typu "trawka" i te z liśćmi po paru dniach od włożenia do akwarium zaczynają marnieć (dziury w liściach, brązowe plamki), ale rosną,

z testów paskowych - parametry wody ok

w akwarium - 10 neonek, 2 gupiki, 2 żałobniczki, 2 skalary, 4 danio, kirysek, 4 ślimaki ampularia (wiem, że za dużo ryb :oops: , ale nikt nie chce ich ode mnie wziąść :cry: , nawet za darmo)

jak nie miałam jeszcze ślimaków sytuacja była ta sama

oświetlenie 1x15W, od wewnątrz pokrywy folia aluminiowa (odbłyśnik)

filtr wewnętrzny, grzałka

nawóz - Tropical AquaPlant i FerroAktiv

opisy na forach odnośnie braku pierwiastków - wynika że brakuje żelaza, ale po podaniu FerroAktiv brak poprawy

jak jeszcze potrzeba informacji to napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 1x15W na 54L, to raczej mało jakie roślinki Ci urosną. Zwłaszcza jeżeli masz standardową świetlówkę (która była od nowości w pokrywie).

Rozwiązaniem było by dołożenie świetlówki, bo przy 0,27W/L lanie nawozów spowoduje tylko wysyp glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kabomba ładnie rośnie to wina nie jest w oświetleniu bo to roślina światłolubna Problem jst w tym ze rośliny drobnolistne rośna szybko i zużywają cały zapas nawozu z wody Inne są zdominowane i nie mogą się rozwijać Plamy i dziury to objawy barków mikro i makro elementów takich jak potas i żelazo . A więc czas nawozić delikatnie bez przesady i obserwować kolejne pojawiające się liście Jeśli rośliny zaczną wyglądać lepiej to utrzymuj ta samą dawkę nawozu i problemie moim zdaniem Jeśli nie znasz się na nawozach to mogę coś pomóc troszki wiem na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie

czy jeśli okleję pokrywę folia aluminiową (takie specjalne do tego celu) czy to w znaczny sposób poprawi "naświetlenie" w akwarium?

ostatnio na liściach "trawek" pojawił się brunatny nalot, jak pocieram liście to schodzi brązowa maź

poszperałam i wyszło mi, że to są albo glony, albo okrzemki - czy ALGIN firmy Tropical to usunie?

i jeszcze

czy jak dołożę do pokrywy zwykłą żarówkę energooszczędną czy to będzie na plus dla roślin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia nie musi być specjalna, może to być zwykła aluminiowa do kanapek. Jednak nie zastąpi to w żaden sposób nowej świetlówki. Jeśli nie chcesz się bawić w dokładanie świetlówki liniowej, to ostatecznie możesz dołożyć świetlówkę energooszczędną ale tylko o barwie 6400K lub 6500K. Do glonów żadnej chemii nie polecam, bo truje również rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pieniędzy na zestaw CO2, a na bimbrownię nie mam głowy

czy można wlać wodę mineralną gazowaną do akwarium (żeby mieć CO2 w wodzie)? Czy raczej te minerały nie są za dobre dla rybek?

Raczej nie dawaj, takiej wody !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...