Skocz do zawartości

45 i 25 brzydkie i łyse ^.^


daytex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym zaznaczyć iż są to moje pierwsze akwaria. Jeśli są błędy w obsadzie czy jakiś inny błąd proszę zwrócić uwagę ale nie krzycząc jak orangutan nie wyzywając. Na razie mogą wydawać się akwa puste ale to z powodu iż roślinki jeszcze nie zaczęły nawet rosnąć.

 

To tak

45L

Obsada:

3 samiec Gupika (jeden Endlera 2 Pawie oczko)

8 Neon Innesa

5 Kirysek Pigmej (są ogólnie 7 ale 2 samce pojechały do kolegi się rozmnażać)

Flirt Aquael Fan mini plus

Grzałka 50W

Oświetlenie 15W

Podłoże piasek kwarcowy

Rośliny moczarki a resztę będę właśnie was prosił o podanie nazw bo nie mam pojęcia

 

25L

Obsada:

Bojownik :]

Filtr nie mam pojęcia jaka nazwa.

Oświetlenie 11W

Grzałka jutro do mnie ma trafić.

Podłoże kwarcowy.

Rośliny moczarka i czekam na dostawę w sklepie.

 

No to foto :] Jakość taka sobie niby aparat.

 

Dołączona grafika

 

http://desmond.imageshack.us/Himg857/scaled.php?server=857&filename=1001336x.jpg&res=medium

 

Dołączona grafika

 

a Teraz co to za roślina :D

 

Dołączona grafika

 

I ta

 

Dołączona grafika

 

A teraz 25L

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I tyle miłego oglądania i tak ja wyżej proszę o kulturę.

 

Edit:

Muszle wyciągnięte

Jutro pójdę do sklepu bo nowy towar ma być

Kokos w mały zostaje bo bojownik się w nim zakochał :P nie to że cały czas tam siedzi ale często albo na nim też lubi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te termometry wymień na normalne szklane-primo są dokładniejsze,secundo nie zajmują połowy frontowej ściany Twojego akwa :-)

 

W piachu rośliny rosną dość niemrawo więc mimo,że ładny w końcu będzie musiał ustąpić żwirkowi drobnemu-tak chociaż 1mm.To co masz posadź raczej z tyłu-stworzą Ci tak zwany trzeci plan i będziesz mógł zająć się przodem zbiorniczka.Kokos fajna ozdoba ale w Twoim maleństwie wygląda przytłaczająco troszkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktu:

Grzałka 40W w 25L

Bojownik poszedł do dużego akwa a gupiki do małego bo szkoda żeby biedaczek tak sam pływał taka pierdoła z niego że się pigmeii boi ...

Zmieniłem żarówkę w 45 na 24W na razie tyle nie będę póki co straszył was zdj dopiero jak dokupię rośliny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 45l ja bym zmienił podłoże na jakieś ciemne(rybki nabiorą wyraźniejszych kolorów), napewno wyjmij te 2 muszle, dokup jakiś roślin, moczarką spróbuj zasłonić grzałkę, w filtrze wyłącz napowietrzacz jak dokupisz roślin bo wybija CO2

 

I w tych 25l to będzie też praktycznie to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlasz to żarówką?? Przy żarówkach to raczej Ci nic nie wyrośnie... najwyżej glony. Świetlówkę zamontuj, o barwie światła najlepiej 6 500 K. Ta roślina na łodyżce to jakaś wymarniała Ludwigia (lub bacopa), a to bez łodyszki, takie zieloniutkie, to być może nurzaniec.

BW możesz zrobić, tylko dość małe akwaria i nie bd co do nich włożyć. Moczarki sadź razem, lepiej rosną i ładniej wyglądają. Daj jakieś czarne tło, masz tyko wysokie rośliny, najlepiej zmień podłoże na jakiś żwirek ok 2mm granulacji, ale nie koniecznie, posadź te rośliny na tył i postaraj się kupić jakieś nowe niższe.

Termometr mógłbyś przykleić jakoś z boku szyby, nie musi być na pierwszym planie ;)

Nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak po pierwsze czytać! wyjąłem już dawno muszle ;] po drugie właśnie zmieniłem oświetlenie na 24w o barwie 6500k. Gupiki też już poleciały do małego akwa ale nie kupię samiczki bo nie chce małych :]. co do podłoża podoba mi się jasne ale myślałem żeby zrobić mieszankę jasnego z ciemnym pomyślę i tak wiem więcej roślin :]

Ps woda nie jest mętna tylko takie zdj wyszły :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę zwrócić uwagę ale nie krzycząc jak orangutan nie wyzywając.

Ta sama osoba trochę później:

@ daytex - niedziela 05 lut 2012, 23:59

gg jeb*na Twoja mac wiem ze jestem w robiony na paliwie na skaldakach ze potem dostane 1/3 na podatkach ze ida do ich kieszeni i co? ... mam sie powiesic ? daj se siana bo z tego co widze to o zyciu wiesz

A po banie założył 8, czy tam 9 kolejnych kont. To jest inteligenta osoba, nie wrzeszcząca jak orangutan?

 

Jako że poszła stałka, zamykamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...