Skocz do zawartości

czy takie akwarium bedzie sie nadawalo??


Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się że jednak trochę manipulujecie faktami, akwarystyka tania nie jest, ale przy odrobinie wyobraźni można sprawić żeby nie była dużym obciążeniem dla budżetu a jednocześnie dawała satysfakcję akwaryście i godne warunki życia rybom i roślinom. A testy chyba w większości stosują jednak hight techowcy, nawiasem mówiąc cena przesadzona prawie dwukrotnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie chciałem manipulować jeżeli tak to zabrzmiało to biję się w pierś.

Kropelkowe są drogie, ja test sery na zawartość żelaza kupiłem w sklepie za prawie 90 pln, i to w Przeźmierowie, który to slep w naszych okolicach uchodzi za jeden z najtańszych.

Moim zdaniem: Im lepszy (wydajniejszy) filtr tym mniej roboty w akwa. Dla mnie za 7,50 różnicy miesiecznie groźba walki z glonami, parametrami wody to średni pomysł.

Ja kupiłem tani kubeł choć w planach mam takie akwa że będę mógł go schować na strych ;).

Przedtem miałem kaskadę, obsadę mam... chyba w porządku i powiem że jest duża różnica.

Ale każdy musi zrobić tak jak mu pasuje.

P.S. zaczynam się w... (denerwować) że sporo przepłaciłem za ten test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec dzieki za dyskusje, kupie jakis kubelkowy i mam nie zalowac kasy! :)

 

 

 

Niestety akwarystyka to nie jest tanie hobby...

Sproboj cos zadzialac w sporcie motorywym i wtedy powiedz czy akwarystyka to drogie hobby :mrgreen:

Na szczęście wolę akwa.

Ale teraz takie czasy że nawet rower za mniej niż 6 tysia to szajs...

a ja zwykłym robię 3-4 tys km rocznie ale to jest forum o rybkach a nie o zainteresowaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo spróbujcie z jazdą konną, lub z modelarstwem, teraz chyba żadne hobby nie jest tanie :P

Dobry filtr to podstawa, on pozwala się cieszyć rybami i ogranicza problemy.

Ja bym użył słowa odpowiedni zamiast dobry. Taki np. HW 303A jest odpowiedni do mojego akwa ale żeby nazwać go dobrym to mu trochę brakuje... choć jak oglądałem tetrę to jej jakością też nie byłem zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam jeszcze jedno pytanie a nie bede zakladal specjalnie nowego tematu, szukalem i tez nic nie znalazlem, jak wiemy mam narazie malutki baniaczek 13L z bojownikiem, slyszalem na innym forum (niektorzy na nim sadza ze sie znaja co nie jest prawda), ze w takich malych zbiornikach trzeba robic podmiany wody conajmniej 2 razy w tygodniu, poniewaz w tak malych zbiornikach robi sie szybko duze stezenie NH3, prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...