Jump to content

Erythrinus erythrinus - czy ktoś hodował?


Alexsmoke
 Share

Recommended Posts

Witam!

 

Interesuje mnie zakup wężogłowa, albo innej agresywnej ryby. Widziałem dziś w sklepie rybę Erythrinus erythrinus, która z opisu wydaje się być bardziej interesująca od Channa. Czy ktoś z was spotkał się z tą ryba i czy ma jakieś doświadczenia?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Doświadczenia miał mój kolega :) Kupił ją jako małego osobnika ( w zoologicznym xD) gdzie powiedziano mu że może być nawet z gupikami i jest łagodną ryba :D

Lecz po 15 min w akwarium nie było żadnej rybki :)

No i zajął się jego hodowlą :) Miał w akwarium tylko jego :)

Karmił go pospolitymi glizdami . I urósł do pięknych rozmiarów ;)

Ale ja bym nie chciał mieć w akwarium takiej ryby .

Nie włożył tam nawet ręki ,ponieważ gryzie po palcach i nawet do krwi potrafi dziabnąć :)

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedys dostałem od kolegi bardzo miłego szczupakogłowa (Luciocephalus pulcher) Po tygodniu nie było juz neonków, gupików itp:) Przez jakieś pół roku zeżarł rybek za dwie stówy, wziął sie i sie zdechł:) Niewdzięczna rybka:) Co do wężogłowów...Osobiscie wolałbym Polypterusa, takiego co jak godzilla wygląda:) Ale nie ma gdzie kupić, jak są to jasno ubarwione:/ Teraz mam dziesięć piranii nattereri w swoim akwa, i wszyscy są szczęsliwi:D

Link to comment
Share on other sites

A ja właśnie jestem w kropce, czy by nie zrezygnować z mojej obsady, która oprócz skalarów jest nuuudna (neony, tetry cesarskie) Chciałbym coś co by mogło pływać ze skalarami, mandim, i długonosami.... ucieszyła mnie dostępnośc Erythrinus, ale pewnie by zagryzł te ryby... Polypterusa wygląda super!

Link to comment
Share on other sites

A właśnie dziś trzciniaki oglądałem w hurtowni... wyglądają obłędnie. Z tym że wężogłowy i trzciniaki lubią wychodzić sobie z akwarium, a to jest już hardcore - trzciniaki to wogóle podobno długodystansowce. Co byście mi polecili z tych ryb(omawianych w temacie) do akwa 360l? Jak by mogła wyglądać przykładowa obsada?

Link to comment
Share on other sites

A właśnie dziś trzciniaki oglądałem w hurtowni... wyglądają obłędnie. Z tym że wężogłowy i trzciniaki lubią wychodzić sobie z akwarium, a to jest już hardcore - trzciniaki to w ogóle podobno długodystansowce. Co byście mi polecili z tych ryb(omawianych w temacie) do akwa 360l? Jak by mogła wyglądać przykładowa obsada?

Zainteresuj się Channą Gachua - to mało wymagający gatunek, łatwo dostepny, wdzięczny w hodowli, łatwy do rozmnożenia i odpowiedni do Twojego zbiornika.

 

Ja polecam trzciniaki, super wężogłowy, a ich niegroźne walki .... cud miód malina :P

Trzciniak nie jest wężogłowem.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie za wężogłowy uznaje się ryby z rodziny channidae, trzciniak posiada wiele cech wspólnych z wężogłowami ale także różni się od nich budową anatomiczną, np. nie posiada płetwy brzusznej.

 

Fakt jest taki - channy jeśli chodzi o temperament, charakter i "to coś", zamiatają wiekszość "szarych" i popularnych ryb.

Link to comment
Share on other sites

Te źródła, które podają, że erpetoichthys calabaricus należy do rodziny channidae to pewnie sprzedawcy z zoologa, którzy gadają bzdury, by pokazać, że się znają :P Trzciniaki należą do rodziny wielopłetwcowatych tak samo jak polypterusy i są łagodnymi rybami w przeciwieństwie do żmijogłowów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...