Skocz do zawartości

Erythrinus erythrinus - czy ktoś hodował?


Alexsmoke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doświadczenia miał mój kolega :) Kupił ją jako małego osobnika ( w zoologicznym xD) gdzie powiedziano mu że może być nawet z gupikami i jest łagodną ryba :D

Lecz po 15 min w akwarium nie było żadnej rybki :)

No i zajął się jego hodowlą :) Miał w akwarium tylko jego :)

Karmił go pospolitymi glizdami . I urósł do pięknych rozmiarów ;)

Ale ja bym nie chciał mieć w akwarium takiej ryby .

Nie włożył tam nawet ręki ,ponieważ gryzie po palcach i nawet do krwi potrafi dziabnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys dostałem od kolegi bardzo miłego szczupakogłowa (Luciocephalus pulcher) Po tygodniu nie było juz neonków, gupików itp:) Przez jakieś pół roku zeżarł rybek za dwie stówy, wziął sie i sie zdechł:) Niewdzięczna rybka:) Co do wężogłowów...Osobiscie wolałbym Polypterusa, takiego co jak godzilla wygląda:) Ale nie ma gdzie kupić, jak są to jasno ubarwione:/ Teraz mam dziesięć piranii nattereri w swoim akwa, i wszyscy są szczęsliwi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie jestem w kropce, czy by nie zrezygnować z mojej obsady, która oprócz skalarów jest nuuudna (neony, tetry cesarskie) Chciałbym coś co by mogło pływać ze skalarami, mandim, i długonosami.... ucieszyła mnie dostępnośc Erythrinus, ale pewnie by zagryzł te ryby... Polypterusa wygląda super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie dziś trzciniaki oglądałem w hurtowni... wyglądają obłędnie. Z tym że wężogłowy i trzciniaki lubią wychodzić sobie z akwarium, a to jest już hardcore - trzciniaki to wogóle podobno długodystansowce. Co byście mi polecili z tych ryb(omawianych w temacie) do akwa 360l? Jak by mogła wyglądać przykładowa obsada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie dziś trzciniaki oglądałem w hurtowni... wyglądają obłędnie. Z tym że wężogłowy i trzciniaki lubią wychodzić sobie z akwarium, a to jest już hardcore - trzciniaki to w ogóle podobno długodystansowce. Co byście mi polecili z tych ryb(omawianych w temacie) do akwa 360l? Jak by mogła wyglądać przykładowa obsada?

Zainteresuj się Channą Gachua - to mało wymagający gatunek, łatwo dostepny, wdzięczny w hodowli, łatwy do rozmnożenia i odpowiedni do Twojego zbiornika.

 

Ja polecam trzciniaki, super wężogłowy, a ich niegroźne walki .... cud miód malina :P

Trzciniak nie jest wężogłowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie za wężogłowy uznaje się ryby z rodziny channidae, trzciniak posiada wiele cech wspólnych z wężogłowami ale także różni się od nich budową anatomiczną, np. nie posiada płetwy brzusznej.

 

Fakt jest taki - channy jeśli chodzi o temperament, charakter i "to coś", zamiatają wiekszość "szarych" i popularnych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te źródła, które podają, że erpetoichthys calabaricus należy do rodziny channidae to pewnie sprzedawcy z zoologa, którzy gadają bzdury, by pokazać, że się znają :P Trzciniaki należą do rodziny wielopłetwcowatych tak samo jak polypterusy i są łagodnymi rybami w przeciwieństwie do żmijogłowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...