Skocz do zawartości

czy tak wyleczę rybią ospę ??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rybią ospę chcę wyleczyć tak czytałem że ten kulorzęsek ginnie w wysokich temperaturach i z braku tlenu

więc w ogólnym ryby wyglądają na zdrowe ale tam się ta choroba zaczęła więc pompka stanęła aż do odwołania

a w misce ryby chore będę próbował utrzymać dość wysoką temperaturę z 30 stopni i muszę napowietrzać wodę bo w cieplejszej wodzie jest mniej tlenu

czy tak to wyleczę

oczywiście będę podmieniał wodę i wlewał ten płyn ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka stanęła aż do odwołania

Nie rozumiem sformułowania "Pompka stanęła". Od czego pompka? Napowietrzania?

Jeżeli tak, to ospy nie usuniesz za pomocą wyłączenia owej "pompki".

Kulorzęsk zginie w temp. powyżej 32c - 33c., ale musisz wtedy mocno napowietrzać baniak, żeby natlenić wodę przy tej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co,nie ma w ogóle natleniania?

Jeśli tak,to włącz natychmiast.

A po co ma włączać napowietrzanie w akwarium, skoro ryby temperaturą leczy w ->misce<- (tak to zrozumiałem)

 

Wydaje mi się, że lepszą radą była by taka propozycja: przeżuć ryby do ogólnego zbiornika z tej miski. Stopniowo (obserwując zachowanie ryb) podnoś temperaturę do ok. 33c. Włącz bardzo silne natlenianie wody. Jeżeli uzyskasz temp. ok 33c utrzymaj ją przez 12h po czym zacznij opuszczać ją do poprzedniego stanu.

Musisz kulorzęska usunąć nie tylko z ryb zakażonych, ale z całego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Czyli co,nie ma w ogóle natleniania?

Jeśli tak,to włącz natychmiast.

A po co ma włączać napowietrzanie w akwarium, skoro ryby temperaturą leczy w ->misce<- (tak to zrozumiałem)

więc w ogólnym ryby wyglądają na zdrowe ale tam się ta choroba zaczęła więc pompka stanęła aż do odwołania

 

Wyglądają na zdrowe co nie znaczy,że są-to raz,a dwa tak czy siak natlenianie(filtr/napowietrzacz)jest raczej niezbędne w akwa.

 

Ps.Ceokiusz,Twoja rada co do postępowania z chorobą jest jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...