Skocz do zawartości

Zakładam nowe akwarium 112L. Dużo roślin.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nowiutkie akwarium 112 litrów i zamierzam je jakoś zagospodarować. Bardzo podobają mi się pyszczaki, miałem zamiar się nimi zająć, jednak ich zachowanie oraz wystrój jaki preferują mi nie pasuje, więc z nich zrezygnowałem.

 

Chciałbym stworzyć akwarium coś na ten styl -> wild-thing-t41862.html ponieważ bardzo lubię rośliny w akwarium. Proszę o rady, jakie rośliny powinienem kupić. Co do zwierzątek. Chciałbym glonojada, krewetki oraz rybki. To jakie, oraz ich ilość, zostawiam właśnie do waszej oceny, gdyż wcześniej czysto amatorsko hodowałem rybki, niestety z marnym skutkiem. Teraz chcę do tego podejść bardzo poważnie, dlatego potrzebuję informacji, aby wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie 2x18w. Czy jeden glonojad byłby aż takim brudasem? Do czego jest potrzebne CO2? Czy jest konieczne?

 

Wstępnie mam upatrzone kilka rybek, nie wiem tylko czy będą ze sobą "współgrać" oraz w jakich ilościach je zakupić

 

- Otocinclus zebra

- Zbrojnik niebieski

- Gupik

- prętnik karłowaty

- krewetki czerwone i amano,

- Pielęgniczka ramireza

- Kiryski

- Brzanka Sumatrzańska

- Neony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojego oświetlenia to : rogatek , moczarka , nurzaniec , dęowka , orzech , sagitaria , zwartki , limnophilia , mchy , orzech , gałęzatka , duży henio , pistia , limnobolium , wgłębka , hygrophilia , żabienica delikatna , gwiazdka wodna, najas, pełzacz bagienny i jeszcze jest ich trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydujesz się na gupiki to tylko samce, bo nie ogarniesz jak Ci się zaczną masowo rozmnażać. Poza tym albo same brzanki sumatrzańskie plus ryby denne albo neony plus prętniki i ryby denne ale zdecyduj się na jeden gatunek otoski/kiryski. Ramirezy są ładne, ale krewetki przy nich długo nie pożyją więc nie polecam tego połączenia. W kwestii krewetek zgadzam sie z bananem redki są tanie, ładne i szybko się rozmnażają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie chcesz iść w akwarium roślinne to proponuję zacząć od dołożenia jeszcze jednej świetlówki oraz zainwestowanie w CO2 z butlą wysokociśnieniową. Można pobawić się też w bimbrownię ale jak dla mnie za dużo zachodu. Na pewno są to koszty ale gwarantuje że naprawdę będziesz zadowolony z efektów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten byłby dobry? http://allegro.pl/carbo-co2-w-plynie-pl ... 02909.html

 

Dodatkowo czytałem, że od przygotowania akwarium, do włożenia do niego ryb muszą minąć 4 tygodnie. Ja bym najlepiej chciał od razu :P więc czy kupić też ten biostarter? http://allegro.pl/tetra-bactozym-szczep ... 32907.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt są to koszta ale na pewno nie pożałujesz tego zakupu ;)

W zestaw wchodzi:

-Butla CO2

-Reduktor (nie kupuj tego najtańszego po to tylko szkoda kasy)

-Zaworek precyzyjny ( tak samo nie kupuj najtańszych bo przepuszczają)

-Zaworek zwrotny

-Licznik bąbelków (nie w każdym wypadku, zależy jaki dyfuzor)

-Dyfuzor CO2

-Najprawdopodobniej dojdą też jakieś złączki o których na początku się nie myśli a później okazuję się że jednak bez nich ani rusz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup butle 6kg i zestaw zwykły.

-butla 150zł 6kg -(starczy na około 3 lata )

-zestaw CO2-150zł -(popatrz na allegro)

300 zł i starczy Ci na 3 lata bez ładowania a ładowanie kosztuje 20 zł.

A w płynie:

30x12=360zł =czyli już po roku czasu Ci się zwraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banan nie bardzo wiem o co Ci chodzi ? Że nie wypisałem jakie złączki ? że nie wrzuciłem jakiegoś zestawu ? a po co ? wszystko zależy co kto daje 8-) może być elektrozawór ale nie musi, może być zaworek precyzyjne ale nie musi, może być butla 6kg ale nie każdy ma miejsce żeby ją postawić.

A zestaw który mu wrzuciłeś no sorry najzwyklejszy reduktor którym ciężko jest wyregulować ciśnienie zaworek zwrotny który może od razu wyrzucić i dyfuzor który zapewne po niedługim czasie zmieni :)

Ty mu pokazałeś zestaw za 150zł a ja mu mogę pokazać za 300zł no ale po co? Sam musi zdecydować co chce mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...