Skocz do zawartości

czy da sie skrzyzowac mieczyka z molinezja?


loosak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moga sie krzyżować molinezje ostrouste z żąglopłetwymi oraz ze zmienniakami.

 

molinezja ze zmiennikami to chyba nie bardzo ani gupik z mieczykiem, wiele osób mówi że da się ale nigdy to nie znajduje potwierdzenia,ani zdjęć ani nic,a takie coś to każdy może sobie opowiadać.

Zmiennik wielobarwny i plamisty oraz różne gatunki mieczyków należą do tej samej grupy ryb więc tu już prędzej widze taką możliwość.

Dla porównania powiem że mówienie iż można krzyżować molinezje z jakimikolwiek rybami rodzaju xiphophorus to raczej bzdura taka sama jak mówienie iż da się krzyżować psa z kotem,bo to całkiem inny rodzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolega miał kiedyś krzyżówkę Gupika i Mieczyka... nie wiem jak ale udało sie:)

Co Ty za bezmyślne głupoty gadasz człowieku albo ten Twój kolega... I jak to się nazywa? Gupikomieczyk!? To wbrew naturze, nierealne. :roll:

 

skoro ktoś taki temat zaczął to mam pytanko czy w ogóle są jakieś gatunki ryb które można razem skrzyżować?? bardzo mnie to ciekawi...

Gupik Pawie Oczko z Gupikiem Endlera. ;)

 

A gupika z molinezja? :D

NIE :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolega miał kiedyś krzyżówkę Gupika i Mieczyka... nie wiem jak ale udało sie:)

Co Ty za bezmyślne głupoty gadasz człowieku albo ten Twój kolega... I jak to się nazywa? Gupikomieczyk!? To wbrew naturze, nierealne. :roll:

 

skoro ktoś taki temat zaczął to mam pytanko czy w ogóle są jakieś gatunki ryb które można razem skrzyżować?? bardzo mnie to ciekawi...

Gupik Pawie Oczko z Gupikiem Endlera. ;)

 

A gupika z molinezja? :D

NIE :!:

 

Gadał coś takiego parę lat temu:) ale na własne oczy nie widzialem... może zmyślał żeby uwagę na siebie zwrócić 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolega miał kiedyś krzyżówkę Gupika i Mieczyka... nie wiem jak ale udało sie:)

Co Ty za bezmyślne głupoty gadasz człowieku albo ten Twój kolega... I jak to się nazywa? Gupikomieczyk!? To wbrew naturze, nierealne. :roll:

 

skoro ktoś taki temat zaczął to mam pytanko czy w ogóle są jakieś gatunki ryb które można razem skrzyżować?? bardzo mnie to ciekawi...

Gupik Pawie Oczko z Gupikiem Endlera. ;)

 

A gupika z molinezja? :D

NIE :!:

To jest NIEREALNE. Może skrzyżować sie np mieczyk ze zmienniakiem ale nie gupik z mieczykiem, ludzie pomyślcie

 

 

Gadał coś takiego parę lat temu:) ale na własne oczy nie widzialem... może zmyślał żeby uwagę na siebie zwrócić 8-)

 

To jest NIEREALNE. Może skrzyżować sie np mieczyk ze zmienniakiem ale nie gupik z mieczykiem, ludzie pomyślcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja bym aż wstydził się z czymś takim wyskoczyć,mieczyki,gupiki,molinezje,żadne z tych ryb nigdy sie nie z krzyżuje z inną tu wymienioną.

Ale mam inne pytanie skąd się wzięła molinezja balonowa?W żadnej książce nic nie znalazłem na temat tej ryby,a w internecie piszą różne rzeczy ale już takich bzdur na temat platek na necie się naczytałem że wole dowiedzieć się od kogoś kto ma jakieś pojęcie na temat tej molinezji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat tej molinezji akutrat zbyt wiele nie wiem, ale można skrzyżować np Pielęgnicę zebrę z pielęgnicą sajica :P

jednak nie poleca się takich krzyżówek to wbrew naturze a potomstwo jest zwykle słabe i bezpłodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to widze tak... Molinezja Balonowa... Hybryda... nie występuje w naturze, ma pomniejszony kręgosłup co po niej widac .. . to niezbyt jest dla niej dobre... a co do tego "skąd" ona jest to mysle ze to własnie krzyżówka Black molly z żaglopłetwą ... ale to tylko moja teoria wiec prosze ekipe o nie doczepianie sie :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie będzie czepiał tym bardziej że tu ustaliliśmy że molinezje da się skrzyżować między sobą,co więcej zgodzę się z twoją teorią tylko czy ma ktoś jakiś artykuł na ten temat w gazetce akwarystycznej czy coś takiego.Żeby było na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś coś o tej molinezji balonowej????

balonówka Molinezja Balonowa (Balonówka)

No cóż o tej rybie można powiedzieć ... jedno słowo - gwiazda! Ryba ta całkowicie absorbuje uwagę oglądającego. Jest po prostu przesympatyczna. Niestety jest również bardzo podatna na choroby, zwłaszcza ichtiofilozę. Jednak bez niej akwarium byłoby bardzo puste ...

Długość: 5cm, mam dwie samice - białą i pomarańczową

 

ze strony http://www.fragpaul.yoyo.pl/index.php?m ... um&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można krzyżować mieczyki z zmienniakami.

Myśle że z mieczykami już od dawna krzyżuje się zmienniaki plamiste gdyż u obu gatunków występują te same odmiany hodowlane jak tuxedo,wagtail czy kometka...Dziwne to tym bardziej że jak sie pokazuje u jednego gatunku nowa odmiana to niebawem w sklepach pokazuje się drugi gatunek tej samej odmiany barwnej.

Zmienniak wielobarwny kształtem ciała jest bardziej wysmukły i przypomina pod tym względem małego mieczyka ale u tego gatunku jak do tej pory nie znalazłem odmiany barwnej która też występuje u mieczyków i zmienniaków plamistych.

To wszystko jednak nie są rzetelne informacje tylko przypuszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...