Skocz do zawartości

Barwniaki złożyły ikrę


Rekomendowane odpowiedzi

13 skalarów w 60L, one w ogóle mają miejsce żeby się obrócić?

odłów je jak najszybciej z tego akwarium bo z młodych kompletnie nic Ci nie zostanie. Młodych z rodzicami bym nie ruszała, takie przenoszenie i zmiana środowiska może być dla nich zbyt dużym stresem. A 10L to stanowczo za mało dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja coś napisze bo hoduję Barwniki i swego czasu sprzedawałem po 80 szt. do sklepów . A więc jak juz rodzice wyprowadzą potomstwo na pierwsze spacerki to szykuj 10l zbiorniczek grzałeczka ,filterek i jakaś roślina Wode wlej z akwarium podłącz filtr daj roślinę, ale nie w podłoże tylko tak aby sobie pływała. Młode żeby nie ucierpiały w siatce przy łowieniu wyciągnij grubym wężem . Tak jak do odmulania . Zassij wodę i jak już trochę zleci do wiaderka to wciągaj gromadę młodych . Mi się udawało zawsze załapać wszystkie na raz;) potem odlewasz nadmiar wody i resztę z małymi do 10l. Na początku karmiłem żółtkiem z jajka czyli kawałeczek gotowanego żółtka do literatki z woda wymieszać i zawiesinkę wciągasz strzykawką . Do strzykawki cienki wężyk i wpuszczasz to pomalutku koło narybku . Obserwujesz czy jedzą . I tak kilka razy dziennie . Widać kiedy się najadają bo brzuszki robią się żółte . Częsta podmiana wody bo żółtko brudzi. Jak podrosną to rozcieraj na pył gammarusa bardzo ładnie na tym rosną do tego pokarmy roślinne . To chyba wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...