Skocz do zawartości

zbrojnik niebiebieski


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ponad 2 lat mam samca i 2 samice zbrojnika niebieskiego. Przez ten czas ani razu nie było tarła. I tu moje pytanie, dlaczego nie dochodzi do tarła, czym to może być spowodowane? Karmię zbrojniki tabletkami z Tropicala. Litraż zbiornika 65 l. Jest to akwarium wielogatunkowe, czyli 5 danio pręgowanych, 4 kiryski i 5 bystrzyków. Liczę na pomoc z waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak tarło było to kiryski mogły zjeść ikre.

No szczerze w to wątpię. Samiec daje rade obronić ikrę przed większą od siebie rybą. Z Kiryskami raczej dałby sobie radę.

 

Czemu nie było tarła? Złe warunki w akwarium. Po pierwsze za małe akwarium a po drugie pewnie parametry wody były złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 litrów to za mało nawet dla jednego.

Widzisz, jest tak, że nie zawsze coś odpowiada rybkom, lub też są niezdolne do rozrodu, lub też nie potrafią. Z ludźmi jest tak samo ;)

Do tego, daj mu jakąś rurkę, lub jaskinię w której by się schował i rozmnożył, może to pomóc. Ale najpierw załatw większe akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosić :D

Jaka tako nie idzie zmusić zbrojniki do tarła.

Ale jak bym miał próbować to na pewno obniżył bym im temperaturę o 1 stopień(zależy jaką masz),

zapewnił dużo kryjówek np. z kokosów oraz poczekał na jakiś mocno deszczowy dzień.

Ja bym tak zrobił ,niech wyrażą swoje zdanie inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basteq, a Ty nigdy nie chciałeś rozmnożyć jakiejś rybki?

 

 

Staram ci się jakoś wytłumaczyć, że nie masz warunków na trzymanie tych trzech rybek a chcesz mieć więcej.

 

U mnie same się mnożą i nie muszę a nawet nie chcę ich do tego zachęcać, bo potem nie mam co z nimi zrobić pomimo dużych litrażów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...