Skocz do zawartości

Co to za glon? I co z tym zrobić? Pytanie amatora


kukiz18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde myślałem że do tego nie dojdzie, a jednak. Pojawiło się w szybkim tempie dużo glonów. Co z tym robić? Nie mam żadnych testów oprócz PH które wynosi 7,5. Światło świecę 10h dziennie. Od 11-22 30W i między 12-16 dołącza mi się 60W.

Jako nawóz stosuje co drugi dzień po 1ml Green Plants z allegro + kulki gliniano torfowe. Podmiana wody jakieś 30l co 1-1,5tyg. Akwa 195l

Co z tym robić?

Dodatkowo mam pytanie odnośnie artemii (firmy sera). Zanurzyłem w akwa pół butelki z wodą i dodałem napowietrzanie. Wsypałem torebkę artemii i co teraz? Ile mam czekać aż będę mógł podawać młodym kakadu? Po czy poznam że już można podawać? Tysiące pytań ....

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibiceps ok 4cm

 

Czy oprócz podmian i światła mogę coś zmienić? Czy jak ograniczę światło i będę podmieniał wodę to czy glony same będą zanikać czy tylko rozwój się zatrzyma i i tak będę je musiał zeskrobać z liści? Czy mogę dokupić jakieś ryby które będą dbały o moje akwarium (chodzi o glony na liściach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie mi powiedzieć czy moje świecenie jest ok? Zastanawiam się nad tym. Mam 3 świetlówki po 30W i mogę każdą z nich włączać osobno przez wyłącznik czasowy. Teraz od ok 11-21.30 świeci mi jedna 30W a między 13-16 dołączają mi się dwie po 30W. Może coś tutaj zmienić? Druga sprawa filtr, mam fluval 204 i działa mi na połowę mocy ponieważ miałem pralkę w akwarium, czytałem że powodem plagi glonów może być filtr. Może powinienem dać na jakiś czas moc na max? Kurde sam już nie wiem, czytałem też o różnych preparatach na glony. Co o ty myślicie?

 

Jestem załamany... cały czas miałem problem z roślinami, nie chciały rosnąć. Teraz jak się wzięły w garść będę je chyba usiał usunąć bo porosły glonami :(

 

oto moje akwarium, jeszcze przed wysypem glonów, może trzeba coś zmienić. Dodać roślin?

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na glony dobre są krewetki Amano. Rosną do takich rozmiarów, że Twoje skalary ich nie tkną.

Czy aby na pewno?

No raczej nie powinny :)

 

Druga sprawa filtr, mam fluval 204 i działa mi na połowę mocy ponieważ miałem pralkę w akwarium, czytałem że powodem plagi glonów może być filtr. Może powinienem dać na jakiś czas moc na max?

Jeśli nie chcesz mieć efektu pralki to załatw deszczownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...