Skocz do zawartości

[64L] Azja


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To nie moje klimaty ;p, ciemno, mało roślin dużo gałęzi, mało zielono, taki burdel ;p ale jeśli autorowi się podoba to tak trzymać :)

Nie wiesz co mówisz:)

Akwaria to nie tylko Holendry:)

 

 

Dokładnie.

A co więcej- akwaria holenderskie mają tyle wspólnego z prawdziwą akwarystyką, co Kubica z baletem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarło było, ale samcowi nie chciało się inkubować. Ikrę wypluł, a nią zajeły się piskorki.

Myślę, że mogło być (a raczej na pewno jest) spowodowane tym, że nie zbyt bardzo zestresowałem ryby pracami pielęgnacyjnymi w zbiorniku (niestety nie zauważyłem, że odbyło się tarło :( ).

 

Przeglądam zdjęcia B. unimaculata i B. ocellata

Zauważyłem, że często te pierwsze posiadają opalizujące łuski na całym ciele, podczas gdy te drugie ( w tym i moje) większą część opalizujących łusek mają na grzbiecie i na pokrywach skrzelowych, podczas gdy brzuszek jest praktycznie "goły".

 

Zapewne w zależności od miejsca połowu różne formy barwne tych dwóch gatunków mogą mieć podobną ilość i wzór w/w opalizujących łusek; dlatego znając życie po tym nie można wnioskować co to za gatunek? :>

 

 

 

 

Dodaje fotkę makro samca Smile Nie udało mi się wykonać dobrego zdjęcia, gdy otwierał pysk przed lusterkiem, dlatego planuje pożyczyć się od znajomej jakiejś lustrzaneczki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem wielkiego pier^$%^$% olca na takie tzw. Wild Betta.

Gdybym miał możliwość postanowienia kolejnego baniaczka, to prawdopodobnie wybrałbym znów kompleks Unimaculata, chociaż na Foershi i Splendens również mam chrapkę :)

 

Ryby są świetne, ale mają trochę przymało miejsca do pływania, więc ta duża brązowa zwartka zostanie "rozrzedzona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...