Skocz do zawartości

[64L] Azja


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz sobie pomnóż razy 4 i zastanów się czy na pewno warto.. Bo obawiam się że na tej najwyższej półce utrzymanie względnej czystości tego akwarium będzie co najmniej problematyczne. Nie mówię o sterylnej czystości, ale pływanie w szambie też nie jest fajne.

 

Myślałeś może nad wsadzeniem tam pstrążenicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem czy tanio, czy dużo, ale utargowałem się na cene 20zł/szt.

Niestety ok. 30% ikry spleśniało, ale do tej pory nie mogę przestać zachwycać się zachowaniem tych małych pielęgnic. Gdybym wiedział, że tak to wszystko bedzie wyglądać, to byłbym posiadaczem ramirez już dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak utrzymujesz parametry ?

I jaki minimalny litraż dla tych zbrojniczków?

Nie rozumiem pytania. Parametry w mniejszych zbiorikach utrzymać na tym samym poziomie jest trudniej, ale osobiście nie widzę w tym problemu.

 

Litraż nie ważny, a powierzchnia dna. Ok. 80x35cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do tej pory nie mogę przestać zachwycać się zachowaniem tych małych pielęgnic. Gdybym wiedział, że tak to wszystko bedzie wyglądać, to byłbym posiadaczem ramirez już dawno temu.

Nie wiem jak u innych, ale u mnie ramirezy fajnie zachowywały się do czasu.

Po dwóch nieudanych tarłach samiec zagonił samicę na śmierć a potem sam padł w niewyjaśnionych okolicznościach.

I w taki oto sposób zamieniłem Microgeophagusy na Apistogrammy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo fajne sam planuje zrobić coś takiego (100x35x20). Z roślin masz tylko nurzańca ? Jakie zastosowałeś oświetlenie bo akwarium niskie więc łatwiej dociera światło. Czy filtr dobrze się sprawuje wisząc tak bokiem ? Zdaj relacje jak z ramirezkami bo u mnie też 2 dni po wpuszczeniu się wycierały a potem nici , dopiero gdy dam pare krewetek na polowanie to stroszą się barwią i po ok 12h się trą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to czy lejesz Ro, czy jak inaczej utrzymujesz parametry, które odpowiadają rybom.

Aktualnie ryby są na kranowicie ( u sprzedawców również były). Gdy skompletuje obsadę, to powoli zacznę im lać RO.

 

ale do tej pory nie mogę przestać zachwycać się zachowaniem tych małych pielęgnic. Gdybym wiedział, że tak to wszystko bedzie wyglądać, to byłbym posiadaczem ramirez już dawno temu.

Nie wiem jak u innych, ale u mnie ramirezy fajnie zachowywały się do czasu.

Po dwóch nieudanych tarłach samiec zagonił samicę na śmierć a potem sam padł w niewyjaśnionych okolicznościach.

I w taki oto sposób zamieniłem Microgeophagusy na Apistogrammy ;)

Moim zdaniem wygląda to na typowe zachowanie nie dobranej parki. Pamiętajmy, że dobrana parka, a dwie ryby odbywające tarło to różnica.

Ja akurat miałem tyle szczęścia, że obserwowałem te ryby w sklepie długi czas i zauważyłem, że te dwie sztuki były bardzo zgrane.

 

Akwarium bardzo fajne sam planuje zrobić coś takiego (100x35x20). Z roślin masz tylko nurzańca ? Jakie zastosowałeś oświetlenie bo akwarium niskie więc łatwiej dociera światło. Czy filtr dobrze się sprawuje wisząc tak bokiem ? Zdaj relacje jak z ramirezkami bo u mnie też 2 dni po wpuszczeniu się wycierały a potem nici , dopiero gdy dam pare krewetek na polowanie to stroszą się barwią i po ok 12h się trą ;)

Oświetlenie to świetlówka liniowa T8 18W. Zmieściła się idealnie pod 6cm pokrywą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygląda to na typowe zachowanie nie dobranej parki. Pamiętajmy, że dobrana parka, a dwie ryby odbywające tarło to różnica.

Możliwe, ale u mnie przewinęło się przez zbiornik już kilka sztuk i zawsze kończyło się tak samo, zgonem samicy.

Na dłuższa metę dobieranie co jakiś czas nowych par byłoby dla mnie nieopłacalne, więc doszedłem do wniosku, że już najwyższy czas poeksperymentować z innymi pielęgniczkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygląda to na typowe zachowanie nie dobranej parki. Pamiętajmy, że dobrana parka, a dwie ryby odbywające tarło to różnica.

Możliwe, ale u mnie przewinęło się przez zbiornik już kilka sztuk i zawsze kończyło się tak samo, zgonem samicy.

Na dłuższa metę dobieranie co jakiś czas nowych par byłoby to dla mnie nieopłacalne, więc doszedłem do wniosku, że już najwyższy czas poeksperymentować z innymi pielęgniczkami ;)

Inne pielęgniczki są równie ( a niektóre nawet o wiele bardziej) ciekawe, więc podejście jak najbardziej dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...