Jump to content

[64L] Azja

Pley
 Share

Recommended Posts

Będzie to temat przedstawiający powstawanie zbiornika "od kuchni". Dziś zacznę od prezentacji świeżo (24h temu) sklejonego akwarium o wymiarach 80x40x20h = 64L

Zbiornik powstał z zamysłem posiadania dennych ryb. Po konsultacji z Catfishem obieram Ameryke południową.

Jeżeli chodzi o obsadę, to nie zdradzę Wam co planuje, ale mam nadzieje, że się nie zawiedziecie.

Akwarium:

80x40x20cm, szyba 6mm

Filtracja:

Aquael fan 1 plus

Podłoże:

Piach made in budowa - sprawdzany

Oświetlenie:

15 W T8/ 2x 70cm listwy LED

Akwarium kleiłem wczoraj. Jest to moje pierwsze DIY.

Dziś sprawdzałem czy wszystko ładnie się trzyma - trzyma. Jest parę pęcherzyków powietrza, ale jezeli się powiększą, to akwarium rozkleje i skleje na nowo.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

hallo

Uwielbiam jamniki :D

Jak na moje oko to tak maławo miejsca masz nad krawędzią zbiornika, ja bym tam swojego wiosła nie zmieścił a co dopiero siatkę jakąś czy inną pęsetę.

Spokojnie dam rade - nie planuje nic konkretnego robic, a jezeli naprawde okaże się, że mam za mało miejsca, to bede unosić górną płyte.

A jakie są plany odnośnie reszty półek ? ;)

Od samego dołu

1. 75x36x32 - Tanganika (już stoi)

2. 80x35x28 BW dla moich A. gibbiceps, amand i pigmejów

3. 80x35-40(jeszcze nie wiem)x30 - tutaj myśle i mam parę pomysłów (Zachodnia afryka, małe CA, BW, Tanga)

4. 80x40x20 - to jest zbiornik z tego tematu.

Szkłostyl. Usługi szklarskie

30-633 Kraków, W. Sławka 43

Szkło (bez szlifowania) na ten zbiornik wyniosło mnie dokładnie 51zł.

Szlifowanie to papier ścierny i praca na 30min- oszczędzamy kupe forsy (5-7zł za szlif mb)

Pley ale się rozkręciłeś :D

Regał świetny. Też bym chciała taki mieć.

Ja proponuję taki zestaw od dołu: holender, mcharium, LT i morszczak :lol:

Tak na poważnie - kawał dobrej roboty. Z niecierpliwością będę śledzić rozwój regału.

• 3 months later...

Dobra, czas na aktualizację.

Dlugi czas nie wiedziałem co wpuścić do zbiornika, aż na giełdzie zobaczyłem ładne stworzonko, o którym nigdy wcześniej nie pomyślałem. L104 - Panaque maccus.

Niestety oświetlenie mi poszło, więc zdecydowałem, że zamontuje tutaj świetlówkę liniową. Wczoraj zamontowałem 18W Daylight.
Aranż zrobiony powierzchownie. Jeszcze dodam trochę drewna, inkubatory od PEOSA i kope nurzańca.

W Krakowie na ul. Warneńczyka były dostępne najpiękniejsze ramirezy jakie w życiu widziałem, ale gdy już miałem okazje je kupić, to zostały same najbrzydsze... W osiedlowym sklepie zoologicznym na Kurdwanowie kupiłem za 10zł parkę równie ślicznych ramirez.

Tak więc może podsumuje wszystko

Filtracja: Aquael Fan 1 plus
Ogrzewanie: Brak (temp 25-27 bez grzałki)
Oświetlenie: 18W T8 DayLight

Obsada:
1+1 M. ramirezi
1 L104

Planuje:

Dokupić 3-5 szt L104 i ew. drugą parkę ramirez/ Apistogramma hongsloi. Jeżeli taki układ pielęgniczkowy się okaże klapą, to zostawie same Mikrogeophagus.

Dodać drewna, nurzańca i norki dla "glusi"

Zdjęcia glusia, rybek, akwarium i regału.

post-770-13685169280926_thumb.jpgpost-770-13685169281374_thumb.jpgpost-770-13685169281767_thumb.jpgpost-770-13685169282104_thumb.jpgpost-770-13685169335874_thumb.jpg

Tak, bardzo możliwe, że dużo, ale doszedłem do wniosku, że jeżeli ma być 2+2, to z czegoś to musi się wyklarować. Nie mam gwarancji, że kupując 4 sztuki trafią mi się 2 pary.

Ta elka przez 2 tygodnie zasrała cały zbiornik, masakra. Nawet mój gibbiceps tak nie brudził wody