Skocz do zawartości

[64L] Azja


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie to temat przedstawiający powstawanie zbiornika "od kuchni". Dziś zacznę od prezentacji świeżo (24h temu) sklejonego akwarium o wymiarach 80x40x20h = 64L

 

Zbiornik powstał z zamysłem posiadania dennych ryb. Po konsultacji z Catfishem obieram Ameryke południową.

 

Jeżeli chodzi o obsadę, to nie zdradzę Wam co planuje, ale mam nadzieje, że się nie zawiedziecie.

 

Akwarium:

80x40x20cm, szyba 6mm

 

Filtracja:

Aquael fan 1 plus

 

Podłoże:

Piach made in budowa - sprawdzany

 

Oświetlenie:

15 W T8/ 2x 70cm listwy LED

 

Akwarium kleiłem wczoraj. Jest to moje pierwsze DIY.

Dziś sprawdzałem czy wszystko ładnie się trzyma - trzyma. Jest parę pęcherzyków powietrza, ale jezeli się powiększą, to akwarium rozkleje i skleje na nowo.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

hallo

Uwielbiam jamniki :D

Jak na moje oko to tak maławo miejsca masz nad krawędzią zbiornika, ja bym tam swojego wiosła nie zmieścił a co dopiero siatkę jakąś czy inną pęsetę.

Spokojnie dam rade - nie planuje nic konkretnego robic, a jezeli naprawde okaże się, że mam za mało miejsca, to bede unosić górną płyte.

 

A jakie są plany odnośnie reszty półek ? ;)

Od samego dołu

 

1. 75x36x32 - Tanganika (już stoi)

2. 80x35x28 BW dla moich A. gibbiceps, amand i pigmejów

3. 80x35-40(jeszcze nie wiem)x30 - tutaj myśle i mam parę pomysłów (Zachodnia afryka, małe CA, BW, Tanga)

4. 80x40x20 - to jest zbiornik z tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobra, czas na aktualizację.

Dlugi czas nie wiedziałem co wpuścić do zbiornika, aż na giełdzie zobaczyłem ładne stworzonko, o którym nigdy wcześniej nie pomyślałem. L104 - Panaque maccus.

Niestety oświetlenie mi poszło, więc zdecydowałem, że zamontuje tutaj świetlówkę liniową. Wczoraj zamontowałem 18W Daylight.
Aranż zrobiony powierzchownie. Jeszcze dodam trochę drewna, inkubatory od PEOSA i kope nurzańca.

W Krakowie na ul. Warneńczyka były dostępne najpiękniejsze ramirezy jakie w życiu widziałem, ale gdy już miałem okazje je kupić, to zostały same najbrzydsze... W osiedlowym sklepie zoologicznym na Kurdwanowie kupiłem za 10zł parkę równie ślicznych ramirez.

Tak więc może podsumuje wszystko

Filtracja: Aquael Fan 1 plus
Ogrzewanie: Brak (temp 25-27 bez grzałki)
Oświetlenie: 18W T8 DayLight

Obsada:
1+1 M. ramirezi
1 L104

Planuje:

Dokupić 3-5 szt L104 i ew. drugą parkę ramirez/ Apistogramma hongsloi. Jeżeli taki układ pielęgniczkowy się okaże klapą, to zostawie same Mikrogeophagus.

Dodać drewna, nurzańca i norki dla "glusi"

Zdjęcia glusia, rybek, akwarium i regału.

post-770-13685169280926_thumb.jpgpost-770-13685169281374_thumb.jpgpost-770-13685169281767_thumb.jpgpost-770-13685169282104_thumb.jpgpost-770-13685169335874_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bardzo możliwe, że dużo, ale doszedłem do wniosku, że jeżeli ma być 2+2, to z czegoś to musi się wyklarować. Nie mam gwarancji, że kupując 4 sztuki trafią mi się 2 pary.

 

Ta elka przez 2 tygodnie zasrała cały zbiornik, masakra. Nawet mój gibbiceps tak nie brudził wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...