Jump to content
Sign in to follow this  
szymek150

Obsada do 24l

Recommended Posts

Wymiary:

długość: 39cm

wysokość: 30cm

szerokość: 20cm

Czy może tu zamieszkać 4/5/6 gupików ( 3 samice, 2 samczyki ) + kirysek

A co do roślin nie wiedziałem gdzie umieścić temat.Moglibyście mi podać pomysły.Mam ozdoby:

-statek

-zamek

W akwarium mam żwirek ale chcę tam umieścić piasek. Ph- nie znam.Chciałbym aby akwarium było jak najbardziej zarośnięte.Wymiary podałem wcześniej.Z góry dzięki za odpowiedzi.

Akwarium ma odzwierciedlać skrawek natury, więc ozdoby takie jak zamki czy statki nie są mile widziane, są sztuczne a po za tym brzydko wyglądają. Gupiki mogą być, nawet same samce aby ci się nie rozmnażały i żebyś nie miał przerybienia. Kirysek nie nadaje się do takiego akwarium zamiast tego możesz mieć krewetki.

--> A co do roślin to jakie by pasowały ? <-- najważniejsze pytanie

A jeśli chodzi o " ozdoby " to myślałem raczej aby zostawić jedną i zasadzić na niej mech.I żeby była ona wpółukryta roślinkami.

A co do gupików to myślę że to jest najlepszy pomysł.Proszę o pomoc w temacie roślin.Przepraszam za zbytnie amatorstwo

Nie ma co przepraszać każdy kiedyś zaczynał :). Zamiast tej ozdoby obsadź mchem korzeń albo łupinę kokosa, będzie to wyglądać naturalnie i oczywiście będzie o wiele lepsze. Co do roślin nie jestem ekspertem, więc niech ktoś inny pomoże ale mi na przykład bardzo pasują kabomby, które potrzebują dużo światła, ale pięknie wyglądają.

Najlepiej będze wyglądał mech albo roślinki o drobnych listkach.

Jakie masz oświetlenie?

yyy lampkę nocną

No a światło od 8 do 22

Wymień tam żarówkę na energooszczędną 6500K

Swieć ok 9-10h dziennie

Ok.Lampka świeci z taką mocą że hu hu. :mrgreen:

Edit :

A powiedzcie mi. Czy na piasku mogła by rosnąć roślinka przypominająca ,, trawę". Na razie mam roślinkę o dosyć dużych listkach.Bardzo ładnie wygląda.Listki ma podobne do anubias-a bartera. Acha i jaką długość max może mieć korzeń ;) .A teraz z innej paki: Bo jak na razie to w akwarium 6l mam 25 małych gupiczków.

Edit:znalazłem nazwę:Żabienica Blehera

Michał84:Nie minęło 24h więc ten post też powinieneś edytować,to tak na przyszłość.

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

A powiedzcie mi. Czy na piasku mogła by rosnąć roślinka przypominająca ,, trawę".

Chyba raczej w piasku :P Tak będzie rosnąć.

Acha i jaką długość max może mieć korzeń ;)

Jaki chcesz. Byle zmieścił Ci się w akwarium.