Jump to content

Rosliny, allegro, mrozy

Bartus
 Share

Recommended Posts

Co sądzicie o zamówieniu roślin przez allegro przy takim mrozie? WYdaje mi się że mogą paść ale może ktoś ma doświadczenie. Dodam że rosliny w kubeczkach z hodowlii in vitro. Miałem w poniedziałek zamówić ale teraz nie jestem pewien...

powiem tak... bodajże w tamtym roku zamówiłem rośliny(było około -10) no i jakoś tragedii nie było. Wiadomo,jakaś tam część mi padła(ale to nawet i z zoologa nie ma 100% pewności.Zamówiłem parę dni temu mech na allegro.Koleś miał ciśnienie i uparł się żeby wysłać koniecznie dziś,zobaczymy co z tego będzie:) ale wydaje mi się że nie powinno być źle.Przecież te paczki nie leżą pod chmurką tylko na poczcie/samochodzie a tam nie bedzie az takich mrozów

nie leżą pod chmurką tylko na poczcie/samochodzie a tam nie bedzie az takich mrozów

Naiwny. Zdarza się w okresie szczególnej aktywności, np. podczas świąt, walentynek, że kurierzy nie wyrabiają i paczki na noc nie leżą w magazynie, tylko w aucie na dworze. Nie wiele trzeba by woda na roślinach zamarzła...

powiem tak... bodajże w tamtym roku zamówiłem rośliny(było około -10) no i jakoś tragedii nie było. Wiadomo,jakaś tam część mi padła(ale to nawet i z zoologa nie ma 100% pewności.

Ja też w tamtym roku zamówiłem i to właśnie z RA.

Niestety w 90% otrzymałem piękne,zielone lody.

W tamtym tygodniu sam jeszcze wysyłałem rośliny i odpowiednio zabezpieczone dotarły bez uszczerbku do odbiorców(pocztą).

Jednak wysyłki z tego tygodnia (poza jednym kupującym,który bierze to na własną odpowiedzialność) odłożyłem do czasu,aż wzrośnie temperatura.

Dzwoniłem z ciekawości do sklepu i oczywiście twierdzą że spokojnie dojdzie, co mnie dziwi bo jednak powinni dbać o klienta a nie liczyć na 1 razowy szybki zysk. Dzwoniłem też do roślin akwariowych i tam kategorycznie powiedzieli że jest za zimno. Teraz się trochę obawiam że zamówię jak już będzie ciepło i dostanę jakieś zwroty zamarzniete;P