Jump to content
Sign in to follow this  
Mathew

Brzanka denisona

Recommended Posts

Witam !!!

Chciałbym się dowiedzieć ile lat żyje brzanka denisona, jakie wymiary musi mieć akwarium i czy można trzymać je razem z neonami czerwonymi ?? Odpowiedzi na te pytania nie mogłem znaleźć w opisie tej ryby.

Edit

Nikt nie zna odpowiedzi na takie proste pytania ?? Myślałem że znajdę na tym forum zawodowców a tu sami amatorzy :lol:

Edytuj posty.

mod.Evelyn

Żyje około 8 lat.

Zbiornik od 250 litrów.

Google nie gryzie.

Aha czyli z 5 sztuk upchnę w moich 126 litrach :ugeek:

A zakład ? :ugeek: Zobacz jak w zoologicznych ryby trzymają to i tak jej oszczędzę cierpień. U mnie będzie miała dużo więcej miejsca niż w tych szklankach w zoologicznych, już niech wszyscy tutaj nie udają wielkich obrońców zwierząt.

W zoologicznych są ryby na sprzedaż i wepchną ci każdą rybę żebyś tylko kupił. Proszę też wypowiadać się kulturalnie i nie pisać postów podnoszących ciśnienie innym, bo przyznam ostrzeżenie.

A zakład ? :ugeek: Zobacz jak w zoologicznych ryby trzymają to i tak jej oszczędzę cierpień. U mnie będzie miała dużo więcej miejsca niż w tych szklankach w zoologicznych, już niech wszyscy tutaj nie udają wielkich obrońców zwierząt.

Nie masz zielonego pojęcia o warunkach w jakich powinny być hodowane ryby.

W zoologicznych są tylko sprzedawane i przebywają tam kilka dni.

Jak wiesz lepiej to sobie radz sam :evil:

Widać ty jesteś zawodowcem.

Rybki są w zoologach przelotnie a u ciebie do końca życia..

Nie są przelotnie!!! widziałem dorosłe osobniki kilku gatunków i trzymają je w malutkich zbiornikach.

Wy podajecie mi optymalne warunki dla tych ryb a nie minimalne.

Nie są przelotnie!!! widziałem dorosłe osobniki kilku gatunków i trzymają je w malutkich zbiornikach.

Wy podajecie mi optymalne warunki dla tych ryb a nie minimalne.

A myślisz, że one tam rosną do właściwych rozmiarów czy są takie przywożone? :lol:

Na prawdę szkoda gadać.

Radż sobie sam jak jesteś taki wszechwiedzący :shock:

Pomysł, by w akwarium o długości 80 cm trzymać stadne i ruchliwe brzanki Denisona, które osiągają 15 cm to bardzo kiepski pomysł. Te ryby w naturze żyją w bystrych strumieniach i wymagają nieco chłodniejszej wody o dużej zawartości tlenu. Lubią też prąd wody, bo tak wygląda ich środowisko naturalne. Sam chciał bym je mieć i może kiedyś postawie zbiornik tylko dla nich, bo właśnie w takim jednogatunkowym odpowiedniej wielkości akwa ich stadko będzie prezentować się świetnie :)