Skocz do zawartości

woda śmierdzi:(


wojteksab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem tydzień temu założyłem akwarium 72 l, filtr hanza hj-311b, po 3 dniach mialem rybki(ogromny błąd ale kolega żle mi doradzil) 15 neonów inessa, 5 razborów, 2 welonki(chwilowo jutro do oddania), a teraz woda strasznie śmierdzi, rośliny zrobily sie dziwne, ten zapach jest okropny mi się wydaje że to z przekarmienia ponieważ dużo pokarmu opadalo na dno, ryby wszystkiego nie zjadały.

doradźcie mi co mam zrobić??:(:(

za mało się znam, i chcę się nauczyć ale wiadomo człowiek uczy się na błędach, staram się dużo czytać o akwarystyce

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile razy dziennie je karmiłeś?

Pokarm nie powinien opadać na dno(w dużych ilościach), jeżeli nie masz ryb dennych.

Powinieneś stosować male dawki pokarmu ale często (5 razy dziennie) tak żeby ryby zdążyły go zjeść zanim opadnie na dno.

Poza tym welonki ci mogły tez trochę nabrudzić ale nie w takim stopniu i czasie.

Masz włączony filtr przy karmieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki napisał ze oddaje niedługo,wiec nie ma problemu a filtr przy malej obsadzie da rade.

Tylko jak nawalił żarcia to nic dziwnego.

Masz jakieś pojęcie??

Filtr ten ma 300l/h oraz bardzo mało wkładów filtracyjnych . Więc ni jak sie nie nadaje . Minimum 500l/h oraz więcej wkładów filtracyjnych.

Moja propozycja to co dwa tygodnie odmulać dno, mniej pokarmu sypać , co tydzień 20% wody podmienić , filtr co tydzień czyścić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6lat mam akwarium wiec coś tam wiem o tym.

Ja osobiście podmieniam 20% co tydzień,nie częściej.

Ale ty ma dajesz porady na przyszłość,bez nich oczywiście się nie obejdzie.

Mu ten zapach wystąpił po 3 dniach no ale się nie ma co dziwić obsadę jak na ten litraż i filtr ma duża(tak jak napisał to nie problem).Ale myślę ze jak odda te rybki kupi jakaś mniejsza obsadę i co najważniejsze zacznie je karmić z głową to powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...