Jump to content

Bojowniki + ospa


Recommended Posts

Potrzebuję pomocy, niestety moje bojowniki dopadła ospa, nowe, niedawno zakupione rybki. Kupiłam Ichtiosan od Tropicala, opisane jest dokładnie stężenie i w wypadku mojego akwarium bdzie to jakieś 7 ml. Mam tylko takie pytanie: co ile należy uzupełniać ilośc preparatu? Czy mam im codziennie podawać te 7 ml, czy tylko po wymianie wody i czy filtr ma jakikolwiek wpływ na to?

Link to comment
Share on other sites

Na tym środku jest ulotka i tam pisze że 2-3 krople na 10 litrów wody co 5-7 dni ....wystarczy przeczytać ...

Wiem bo tez mam ten srodek ...

Nie po podmianie wody tylko co 5-7 dni..Filtr nie ma wpływu ..

Rozwiałam twoje watpiliwości mysle..

Link to comment
Share on other sites

tropical ma słabe leki przynajmniej z mojego doświadczenia , u mnie działały na krótko albo musiałem lać 1,5 dawki polecam na ospę sera costa med f po jednym zastosowaniu wróciło wszystko do normy a niektóre ryby były już ledwo żywe i myślałem że będzie po nich ;-)

Link to comment
Share on other sites

no i moje rybki dopadlo to swinstwo! Z tym ze mieszkam w angli i za bardzo nie moge sie wzorowac na srodkach jakie stosujecie pech! Zaczelo sie od bocji wspanialych a i zauwazylem ze juz przechodzi na pozostale. Pisza ze to przez niezastosowanie kwarantanny! Ale zastosowalem! Tylko nie jestem pewien czy poprawnie bo to moje pierwsze rybki

do worka z rybkami dolalem wody z akwa zostawilem tak na 10 min. po czym czynnosc powtorzylem. W sumie minelo okolo 25 min jak wpuscilem rybki do akwa.

Czy tak to mialo wygladac?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...