Jump to content

[60l] ogólne aktualizacja str 2

skn87
 Share

Recommended Posts

Po pęknięciu dna mojego starego akwarium kupiłem 60l. Jak się podoba? Co jest nie tak? Co można zmienić? :)

Obsada:

ok. 8 gupików

6 neonów

3 kirysy ( 3 chcę jeszcze dokupić)

2 sumy szkliste które zostały z mojego starego akwa (wiem że to teraz jest dla nich za małe i również wiem że trzyma się co najmniej 5-6 sztuk. więc bez zbędnych komentarzy proszę)

Ancistrus sp

grzałka 50 Watt

filter powietrza HL-BT400 z deszczownicą

50/60Hz

7W

380L/h

Na roślinach się nie znam

Karma Tropical

do tego D-50 PLUS dla ładnego wybarwienia gupików

Jeżeli chodzi o tą w kotniku, to na zdjęciu jakoś taka mała wyszła, ale daje jej 5 dni na urodzenie. Co do rośliny sztucznej, to dlaczego piszecie żebym ją wyrzucił jest sobie w prawym rogu z tyłu, i powiem Wam, że kirysy ją uwielbiają, wiecznie koło niej pływają. Te dwie większe rośliny posadziłem dlatego, że nie mam pieniędzy żeby kupić kilka roślin i jakoś ładnie urządzić florę w moim akwarium. Poza tym w moim mieście nie ma żadnego sklepu, a jak jeżdżę do innego miasta żeby coś kupić są tam 2 sklepy, ale niestety bardzo ubogie w rośliny. Jak patrzę na Wasze akwaria to aż zazdroszczę roślin.

Mam tą roślinę już koło 2 miesięcy i nie widzę żeby któraś z ryb się pokaleczyła. Co to kotnika, rodziło juz u mnie w nim kilka samic i nigdy martwe młode mi się nie urodziły.

Jeśli ktoś wysyła przycinki z roślin to chętnie pokryje koszt przesyłki. Bardzo mi się przyda flora, czekam na propozycje. Tylko niech to będzie kilka roślinek, tak żeby koszt przesyłki nie był większy od kupna takowej w sklepie.

A więc termometr przyczepię tylko muszę kupić przyssawkę w sklepie. Co do żwiru to był czarny ale jakieś odpryski się zrobiły po czasie. Nie jest ostry ze względu na to, że mam kirysy i nie chcę aby sie kaleczyły, z tego co pamiętam to żwirek 6mm ale nie jestem pewien.

Moderatorze, przepraszam :)

Andrerw: edytuj posty. Nie pisz jeden pod drugim.

Oto kilka pupili

OMG...

5 postów pod sobą tego samego dnia i jeszcze ostrzeżenia nie dostał a ja dostaje za post który napisałem rok temu no gz.

A tak po za tym to masz fajnie wybarwione gupiki.

Andrerw: Można tylko 3 załączniki, wiec uzasadnione są takie posty. A ty za spam dostaniesz kolejne ostrzeżenie. Zamiast komtewoać wystarczy zaraportować post.

Eryk polecam D-50 PLUS bardzo skuteczna karma do wybarwiania gupików, podaje ją od kiedy skończyły 2 miesiące, do tego neonki też ładnie się prezentują. Może kupić również SUPERVIT beta-glucan bio-active immunostimulant małymi dawkami nawet 3 razy dziennie.