Jump to content

Filtr Fluval 304


Recommended Posts

Witam. Mam filtr zewnetrzny Fluval 304 ogólnie pracuje cicho tylko czasami tak jakby się zapowietrzał wypuszcza z siebie powietrze i właśnie w tym momencie jest głosny. zdarza sie to bardzo różnie. czy to jest normalne? czy może gdzieś być nieszczelny i zasysa powietrze i je wypuszcza?

i jeszcze jedno pytanie: czy do mojego akwarium 200l powinien wystarczyć taki filtr czy powinienem zastosować jeszcze filtr wewnętrzny?

 

 

szczelność przewodów jest bardzo dobra. moze nieszczelne jest połączenie przewodów z filtrem.. są tam właśnie uszczelki okragłe ale czy takich uszczelek szukać w sklepach akwarystycznych czy w hydraulicznych :?:

Link to comment
Share on other sites

Filtr wewnętrzny lepiej zbiera zanieczyszczenia z dna. To zalezy od tego czy masz przerybiony zbiornik. Ja jestem zwolennikiem dwóch filtrów naraz. Wewnętrzny jako mechanik, a zewnetrzny jako biolog. Wewnętrzny polecam Aqua szut + gabka.

Edit:

 

Rurka doprowadzająca wode z akwa może nie byc szczelna

 

mod: proszę o edytowanie postów.

Link to comment
Share on other sites

Rurka doprowadzająca wode z akwa może nie byc szczelna

 

się okazało że hmmm połączenie głowicy filtra (że to tak nazwę) ze skrzynką filtra (że to tak nazwę) było nieszcelne. obkleiłem dookoła to połączenie bardzodobra izolacja i jest idealnie żadnych syczących bąbelków a ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...