Skocz do zawartości

jak przykleić tło wewnątrz akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Jak widzicie jestem tutaj nowy, i obecnie jestem na etapie planowania zakupu akwarium oraz urządzenia go, pomysł na akwarium już mam, planuję zacząć od budowy szafki według projektu który gdzieś znalazłem, docelowo akwarium ma mieć 150 cm długości, o ile puszczą mnie koszta ;) w międzyczasie myślę o tle, i tutaj nasuwa mi się masa pytań.

- dużo czytałem i własnoręcznie robionych tłach strukturalnych i pomysł mam taki

1. płyta pcw czy styropian ?? ( bardziej bym się skłaniał bym sie do spienionego pcw)

2. silikon czy klej ceresit cr65 ( myślę ze silikon akwariowy będzie lepszy bo w 100% bezpieczny, ale co z klejem)

3. oraz największy problem którego nie mogę rozgryźć , jak to potem przymocować do tylnej szyby aby nic się na tym tłem nie tworzyło (chodzi mi o zbyt długo stojącą wodę, możliwy rozwój bakterii, czy coś takiego w rzeczywistości nie występuje)? pomysł jaki wpadł mi to głowy to też silikon, ale jak kiedyś ew. to tło usunąć?

mam nadzieję że chociaż trochę załapiecie o co mi chodzi, bo jakoś nigdzie szczegółowych informacji na ten temat nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj struktury,jak Ci się zasyfi od glonów to ciężko to będzie doprowadzić do porządku do tego dużo miejsca zajmuje w akwarium.

Za baniak czarne z brystolu itp.

Całkowicie zgadzam się z poprzednikiem , poza tym że syf osadza się na tle to również za nim , ale jeśli twardo upierasz się za tłem wewnątrz baniaka to możesz obkleić go silikonem akwarystycznym tak aby chociaż brud nie dostawał się za tło .

Osobiście NIE POLECAM takiego tła w baniaku , brystol , worek na śmieci , styropian itp za baniakiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to co piszą koledzy to prawda. Walory estetyczne kosztem przestrzeni życiowej dla trzymanych zwierząt nie powinny być nigdy czynnikiem decydującym.Umieszczanie w i tak zawsze "za małym" ;) dla akwarysty zbiorniku zbędnych ozdób

(tło,nadmiar podłoża,drewna,kamoli itp.nie może być priorytetem a potem zmorą w przeprowadzaniu prac pielęgnacyjnych w zbiorniku. Ten przywieziony np.z wycieczki piękny kamień niech stoi na regale ta będzie miał dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tak miałem tło wewnątrz akwarium. Potem dałem na zewnątrz, zyskałem:

 

- efekt głębi

- wizualne powiększenie akwa

- więcej wygody i czasu, ponieważ nie musiałem czyścić tła i wyciągać ryb

za tła jak to było w przypadku gdy było wewnątrz.

-zaciemnione skałki wyglądające naprawdę super

 

Wtedy to kupowałem teraz nie popełniłbym tego błędu, lepiej zrobić samemu lub skorzystać

z prostych rozwiązań

wymienionych wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w takim razie narazie się wstrzymam, chociaż powoli już jakieś pomysły mi się rodzą w głowie, ma miesiąc czasu na przygotowanie wszystkiego, trzeba wykorzystać miesiąc w domu jaki mam podczas przerwy w studiach ;) myślę że będę prowadził fotorelacje z powstawania szafki, akwarium i reszty, jako że szafka powstanie z płyt z "odzysku" to znaczy ze "starych" mebli jakie pewnego razu dostały się w posiadanie taty, tylko ten mróz ;( trochę zimno na prace w garażu....

a o foliach samoprzylepnych ? Trochę uważam to za banał i moim zdaniem często gubi się to co jest w akwarium, ale jakiś jednolity skalny motyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kupic styropian polac go rozpuszczalnikiem, pomalowac czarnym sprayem i tlo gotowe :P

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

A potem wyławiac zdechłe ryby...

 

 

Do autora. Na allegro można kupić gotowe tła produkowane w Polsce przez co i cena jest atrakcyjna.

 

Ostatecznie możesz dać czarną folię samoprzylepna od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...