Skocz do zawartości

Czy filtr moze wciagac rybki?


kubawaks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie filtra i znikających bez śladu rybek.

Mam filtr aquael straszej daty ( na okolo 150l) mam zbiornik 54l ale filtr jest ustawiony na minimum + nie ma doprowadzonego wężyka z tlenem bo mam oddzielny napowietrzacz. Filtruje tylko wode bez napowietrzania.

Raz na jakis czas znikaja mi rybki. Teraz był to kirysek panda. Filtr zaczął głośniej chodzić tak jakby w turbinie faktycznie coś było. Podobno aquaele moga w jakiś sposób wciągac stworzenia wodne poprzez wlot powietrza lub ten głowny wylot.

 

Czy jest to możliwe że rybki znikają w taki sposób?

Obsada: 8 neonów + 3 kiryski. Wykluczam zjadanie się ryb ze względu na usposobienie.

 

Myślalelem, żeby ten filtr wymienić na turb0 500: http://allegro.pl/ad-shop-aquael-turbo- ... 59068.html

 

Czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś HW wciagnął kiryska i zbrojnika niebieskiego - nie zabezpieczyłem koszykiem rurki ssącej - kirysek poległ, natomiast niebieski żył w kuble jakieś 2 dni i ma się dobrze - działa do dziś.

To tak jako ciekawostka.

 

Miałeś przykryte akwa? Ryba mogła też paść w nocy, współtowarzysze mogli ją skutecznie "rozebrać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno aquaele moga w jakiś sposób wciągac stworzenia wodne poprzez wlot powietrza lub ten głowny wylot.

 

Powiedz jak można coś w ciągać przez wylot napisz jaki to model.

ps najprawdopodobniej ryby ci padły i gdzieś leżą

Czytałem na necie że może je wciągać przez wylot (jakiś wir czy coś) nie znam dokładnie modelu bo jestem teraz poza miejscem zamieszkania i nie dam rady sprawdzić. Wiem, że ma jakieś 5lat.

 

Po każdej rybce która zniknęła sprawdzałem dokładnie akwa. Zniknęło już chyba z 5 i ani razu nie znalazłem nawet szczątki płetwy, a szukałem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś HW wciagnął kiryska i zbrojnika niebieskiego - nie zabezpieczyłem koszykiem rurki ssącej - kirysek poległ, natomiast niebieski żył w kuble jakieś 2 dni i ma się dobrze - działa do dziś.

To tak jako ciekawostka.

 

Miałeś przykryte akwa? Ryba mogła też paść w nocy, współtowarzysze mogli ją skutecznie "rozebrać".

akwa jest przykryte. FIltr wyłączam na noc, chodzi tylko napowietrzacz (odzielny)

Natomiast rurki ssącej nie mam w ogole ( w sensie nie mam rurki doprowadzającej powietrze tylko tamtędy pewnie wciągana jest woda). Może zatkać czymś drugi koniec rurki i ją podpiąć do tego wlotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak były duże te rybki?

Masz krewetki ślimaki?

mam z 5 krewetek RC (około 2cm) kirysek który padł był tego samego rozmiaru bądź troszkę większy. Wcześniejsze rybki też koło 2-3 cm.

 

Jeśli rybki padałyby same to dlaczego jest to zawsze jedna rybka i to co pewnien okres czasu. Parametry wody są ok. Akwa nie jest przerybione. Po prostu filtr wydaje mi sie jedyną rzeczą, która może mieć na to wpływ. Wcześniej znikały mi w nocy, dlatego zacząłem go wyłączać. Teraz z kolei w nocy nic się nie dzieje, a jak coś znika to w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwa jest przykryte. FIltr wyłączam na noc, chodzi tylko napowietrzacz (odzielny)

Natomiast rurki ssącej nie mam w ogole ( w sensie nie mam rurki doprowadzającej powietrze tylko tamtędy pewnie wciągana jest woda). Może zatkać czymś drugi koniec rurki i ją podpiąć do tego wlotu?

Filtracji się nie wyłącza na noc! Filtry mają chodzić 24h/dobę.

Podłącz tą rurkę do końcówki i zaślep ją, zegnij i ściśnij gumką, zaklej, łotewa. Lub zaślep sam króciec, np. kropelką silikonu akwarystycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

akwa jest przykryte. FIltr wyłączam na noc, chodzi tylko napowietrzacz (odzielny)

Natomiast rurki ssącej nie mam w ogole ( w sensie nie mam rurki doprowadzającej powietrze tylko tamtędy pewnie wciągana jest woda). Może zatkać czymś drugi koniec rurki i ją podpiąć do tego wlotu?

Filtracji się nie wyłącza na noc! Filtry mają chodzić 24h/dobę.

Podłącz tą rurkę do końcówki i zaślep ją, zegnij i ściśnij gumką, zaklej, łotewa. Lub zaślep sam króciec, np. kropelką silikonu akwarystycznego.

Spróbuję tak zrobić.

Co do wyłączania filtra to znajomy hodowca mi to polecił ponieważ stwierdził, że filtracja jest nie potrzebna kiedy rybki śpią. Nie chodziło mi absolutnie o jakąś oszczędnośc energii czy coś:) po prostu chciałem, żeby przestały się dziać w zbiorniku takie rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na necie że może je wciągać przez wylot (jakiś wir czy coś) nie znam dokładnie modelu bo jestem teraz poza miejscem zamieszkania i nie dam rady sprawdzić. Wiem, że ma jakieś 5lat.

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć jaki wir?

Filtr jak rozumiem jest wewnętrzny więc nie problem zdjąć obudowę i sprawdzić czy coś nie siedzi na gąbce czy przy wirniku .Jak nie ma to krewetki może zjadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyłączania filtra to znajomy hodowca mi to polecił ponieważ stwierdził, że filtracja jest nie potrzebna kiedy rybki śpią. Nie chodziło mi absolutnie o jakąś oszczędnośc energii czy coś:) po prostu chciałem, żeby przestały się dziać w zbiorniku takie rzeczy...

Jak go znowu spotkasz to powiedz żeby głupot nie opowiadał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...