Skocz do zawartości

Pomóżcie...mam problem z roślinami:(


Rekomendowane odpowiedzi

5.3. Tematy zatytułowane w sposób nieprecyzyjny, nieokreślający bliżej problemu będą usuwane.

Ja jeszcze dodam tylko to bo reszta jak wyżej. Popraw zanim się moderator pokapuje ;d

 

i tak od ponad roku, dodaje do wody "aqua plant"-Tropical i to nic nie zmienia.

Podawałem to kiedyś i tak niezbyt działało. Może ja tego nie zauważałem ale kupiłem inne i jest lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54litry

podłoże to z tego co słyszałem zwykły żwir i jakieś coś;/

oświetlenie 15W firma nieznana mi teraz.

rośliny: 3x Echinodorus bleheri (z tego co słyszałem)

 

Nie ukrywam iż to akwa dostałem i nie mam pojęcia co jest:(

 

Ostatnio molinezja okociła się po raz 4 od 3 miesięcy...

 

Edit

 

S'Sayan na co zmieniłeś z aqua plantu??

 

rainbow - Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S'Sayan na co zmieniłeś z aqua plantu??

Ja kupiłem nawozy w proszku Micro i Macro na allegro. Opłaca się ponieważ za pół litra nawozu zapłaciłem 4zł po rozpuszczeniu w przegotowanej wodzie co uważam, że jest bardzo mało, a zwłaszcza wtedy gdy dozuję 0,5ml/dzień.

Rezultaty zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54litry

podłoże to z tego co słyszałem zwykły żwir i jakieś coś;/

oświetlenie 15W firma nieznana mi teraz.

rośliny: 3x Echinodorus bleheri (z tego co słyszałem)

 

Nie ukrywam iż to akwa dostałem i nie mam pojęcia co jest:(

 

Ostatnio molinezja okociła się po raz 4 od 3 miesięcy...

No to solucja jak zwykle taka sama: Dodaj świetlówkę, by stosunek wynosił 0,5 wata/litr

 

Poza tym daj kulki gliniano-torfowe pod korzenie żabienic. Te rośliny tworzą rozbudowane systemy korzeniowe, zatem

będą dobrze korzystać z nawozu w podłożu.

 

Warto by wiedzieć co w podłożu jest "jakieś coś" niewiele mówi ;) Może masz dobry substrat, a może wcale ciekawego nic pod żwirem nie ma.

 

Rada na teraz, zwiększenie światła + kulki glinano torfowe po korzenie ewentualnie jeżeli nie masz do tego dostępu, nie chce ci się samemu robić, to jakiś inny nawóz w formie kulek lub tabletek też coś da.

 

PS. Z tego co widzę po fotkach jeżeli roślinka ma brązowe lub takie ciemniejsze łodyżki to jest to roślina z rodzaju cryptocoryne, bo patrzę na fotkę i mi coś to do żabienic nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...