Skocz do zawartości

Co to jest ?? choroba


Bolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :))

 

Mam akwarium od miesiąca około 30 l. Mam tam z 10 rybek gupiki mieczyki brzanke neonki danio glonojada itp. Nagle zauważyliśmy że zniknął mieczyk sprawdzaliśmy w muszli i go nie ma przepadł. Dzień później zauważyłem że mieczyk (drugi) uderzył w inną rybke zaczął szaleć na 5 sekund a potem przewrócił się do góry nogami i opadł. Odłowiłem go i przyniosłem do słoika po 5 minutach ożył zaczął pływać daliśmy go spowrotem i było ok dzisiaj to samo. Nagle brzanka zdechłą. Co to jest akwarium jest dotlenionie filtr działa grzałka 25 stopni. zróźnicowany pokarm itp. Jaka to może być choroba akwarium jest już około miesiąc a roślinki są sztuczne :)

 

Proszę o pomoc pozdrawiam !! Szybką bo niechce narażać innych rybek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hasło roku - selekcja naturalna - w szambie :D

Co tydzień podmiana 25% - 30% wody tak na dobry początek, na lustro wody pistia/limnobium a do wody kilka łokci rogatka(jego się nie sadzi), niech jakaś roślinność "wyjada" związki przemiany materii przerobione przez bakterie na makronawóz. Fundujesz swoim zwierzakom taplanie się we własnych odchodach, dlatego padają. Już poza konkursem jest tragicznie dobrana obsada względem wielkości zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boluś :) Proszę abyś aktualną obsadę oddał . Kup jakieś rybki które mogą być w tych 30L :) Ja w 20L trzymam tylko krewetki ,a i tak sprzedaje je jak przekraczają 50 sztuk (oczywiście prawie wszystkie to maluchy po 1cm-1,5cm) .Więc może i ty kup do zbiorniczka krewecie i jakieś rybki typu drobniczki lub coś w tym stylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...