Jump to content

jaki przepływ wody w filtrze>??


Recommended Posts

Ja slyszalem ze 3krotny, a najlepiej to tak, zeby bylo dobrze, latwo powiedziec ale wkoncu kiedy jest dobrze? sa slaby przeplyw zle bo bedzie bagienko, za mocny zle bo bedzie jak pralka... wiec chyba trzeba sie kierowac dedykacja tworcow filtrow w zaleznosci od wielkosci zbiornika.

Link to comment
Share on other sites

Każdy producent pisze na opakowaniu filtra, do jakiej wielkości akwarium się nadaje. Osobiście zawsze trzymałam się ich wyznaczników, pomimo tego że filtry mają podobne przepływy należy również zwracać uwagę na powierzchnię filtracyjną itd.

Ale mniej więcej przyjmuje się aby przepływ filtra był te 3-4 razy większy od pojemności akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli rybki nie radzą sobie z prądem wody, tzn że filtr jest za mocny. Możesz pokombinować ze zmniejszeniem przepływu wody, chociaż osobiście pokombinowałabym z zastosowaniem deszczowni, dzięki niej woda się natlenia, a prąd wody się zmniejsza...

Link to comment
Share on other sites

twoj filtr wcale nie jest taki mocny jak na te 96 litrow. ja proponuje opkombinowac z kolankiem, ktory zalozysz na wylot filtra. wtedy mozesz skierowac strumien np na szybe, a on straci sile. oczywiscie deszczownia bylaby lepsza, ale nie zawsze mozna :)

Link to comment
Share on other sites

Przepływ 3-4 razy wiekszy od pojemności akwa powinien wystarczyć.Trochę zależy też od obsady.

Przy większej obsadzie lub rybkach "bardziej brudzących"możemy potrzebowac trochę większego przepływu i wiekszej objętości filtra(ów).

Wiem z własnego doświadczenia.W moim akwa 200l. 2 filtry o łącznym przepływie 1300 l/h co ponad 6 razy więcej niż objętośc zbiornika-woda kryształ ;) Musiałem zadbac o to żeby nie było byt dużego prądu(ze względu na rybki) więc zastosowałem deszczownię do filtra zewnętrznego a wewnętrzny skierowałem lekko na szybę. :)

Tak jak poprzednicy polecam pokąbinować z deszczownia zamiast zmniejszać przepływ ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...