Jump to content

hemianthus callitrichoides cuba

adrianooo
 Share

Recommended Posts

Witajcie. Dostałem dzisiaj od znajomego akwarysty koszyczek hemianthus callitrichoides cuba z nadwyżki i chciałem się dowiedzieć czy ma szansę przeżyć u mnie w akwarium tak jak pięknie rośnie u mojego znajomego.

Akwarium 30l

Oświetlenie żarówka energooszczędna 11W barwa 827/2700K

Nawozy makro i mikro + Aqua Art

Podłoże biały piasek kwarcowy + kulki gliniane na spód

Temperatura 25 - 26 st.

Ostatnio właśnie zmieniłem na słabszą bo miałem mega problem z glonami. A mógłbyś mi polecić jakąś żarówkę z małym gwintem, która by byla dobra dla hemianthus callitrichoides cuba, Anubias Bartera, Ophiopogon Minima, Acorus mini?

• 3 weeks later...

Zmieniłem żarówkę tak jak doradzaliście. Mam teraz PHILIPS TORNADO 12W 6500k. Posadziłem Hemianthus Callitrichoides Cuba i jak na razie rośnie bardzo dobrze i puszcza kolejne pędy. Zasadziłem go w jednej kępce (słyszałem choć nie wiem czy to prawda (sam jakoś w to nie wierzę), że wymagające rośliny powinno się najpierw zasadzić w kępce, a jak się przyjmie to dopiero rozdzielać) no i teraz nie wiem czy zostawić go tak jak jest czy rozdzielać na malutkie kępki i robić trawnik? Czy może z ta kępka się szybciej rozrośnie na całe akwa niż takie podzielone kępki?

Jak się nazywa te co2 w płynie?

Możesz o nim więcej napisać lub podesłać link o nim?

Heh.. Aqua Art Carbo + to co już wymieniłem ;)

Hemiantus dobrze powinien przy tym rosnąć.

Atreyu,ile to razy na węgiel był nazywany tutaj co2 w płynie?

Wiem, że to nie jest co2, ale dlaczego na butelce jest napisane "...podstawowe źródło węgla dla roślin, jaki i uzupełnienie nawożenia wolnym dwutlenkiem węgla.."

Atreyu,ile to razy na węgiel był nazywany tutaj co2 w płynie?

search.php?keywords=w%C4%99giel+w+p%C5%82ynie&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

search.php?keywords=co2+w+p%C5%82ynie&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Węgiel w płynie 200, CO2 w płynie jakieś 700 razy.

Nie czepiam się wcale o nazewnictwo, tylko o Twoje pytanie.

Spokojnie,zarówno jedno jak i drugie jest dobrym źródłem węgla,choć nie za

bardzo byłbym pewien czy to zastąpi co2 z butli czy bimbrowni.

Dobrze że na butle się w przyszłości decydujesz różnicę na pewno dostrzeżesz.

Nie czepiam się wcale o nazewnictwo, tylko o Twoje pytanie.

I to chodzi,czepiaj się ile możesz.Jak są ku temu powody.

Po prostu nie ufam takim specyfikom.

W końcu moim pytaniem rozwialiśmy wątpliwości.

Powiedz z doświadczenia czy przy takich warunkach świetlnych i nawozach przy węglu (ec i inne)

roślinka rosła by równie okazale?

Oj dobra już nieważne. Teraz mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tej rośliny. Chodzi o podłoże. Aktualnie rośnie na zwykłym białym piasku kwarcowym, ale chce zmienić na czarny żwirek o granulacji 0,8 - 1,2mm. Lepszy będzie dla Heminthus czy pozostać przy piasku?

Mój całkiem dobrze sobie radzi na piasku wypuścił w ostatnim czasie dużo nowych listków które wolno rozciągają się po piasku. Już niedługo będzie butla (choć sam nie wiem po co mi do takiego małego akwa) zamówię ten czarny żwirek i i podzielę roślinkę na kilka sadzonek co około 1cm ( na razie rośnie w kępie bo chciałem sprawdzić czy w ogóle będzie rósł przy moim oświetleniu i pozostałych czynnikach), ale to już podzielę ją jak dojdzie żwirek nowy.