Skocz do zawartości

Podłoże do nowego akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trochę tematów przeczytałem, lecz ciągle mam dylemat wiążący się z podłożem do akwarium. Najprawdopodobniej kupię akwarium 80l-120l. W nim chcę umieścić kilka roślin łatwych w uprawie oraz ryby takie jak neony innesa, kardynałki i prawdopodobnie razbory karłowate i krewetki.

Zakupiłem preparat JBL Florapol, który podobno ma zapewnić pełne nawożenie dla roślin. Ciągle nie wiem jakie podłoże zastosować czy żwir, piasek czy może coś innego? Nie chciałbym, aby woda barwiła mi się lub mętniała, więc proszę, także o uwzględnienie tego. Chciałbym, aby podłoże nie tylko dobrze wyglądało, ale także było odpowiednie dla rybek jak i roślin.

 

Przeczytałem, iż stosując JBL Florapol mam wymieszać z niepłukanym żwirem, a następnie przykryć warstwą wypłukanego. Zatem mogę pierwszą warstwę wyparzyć czy tylko wymieszać bez jakiegokolwiek mycia?

 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem daj Jbl . Potem na to siatkę , a następnie bazalt lub żwir ( wypłukany). Nie da ci to pełnego nawożenia , ale poprawi kondycję roslin.

O jakiej siatce mówisz?

 

Czy żwir 15-30mm byłby wystarczająco drobny? Ile kg żwiru musiałbym mieć żeby mieć odpowiednio grube podłoże w akwarium 80l-120l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...