Skocz do zawartości

co dolega roślince?


KTRafał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W zeszłym tygodniu zasadziłem w akwarium Anubiasa. Od kilku dni jest coś nie tak z jego liśćmi, na początku był tylko jeden teraz już problem występuje na kilku listkach. W akwarium mam jeszcze cryptocoryne. W poniedziałek zamierzam jeszcze udać się po moczarkę. No i jeszcze mam glony w akwarium.

Świetlówka 14W 18000k, co2 z bimbrowni które pewnie za wiele przy tym oświetleniu nie daje. Akwa ma około 50 litrów. Filtr Aqua szut 750, ale nie jest ustawiony na maksymalną filtrację.

post-12125-13685167544739_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówka 14W 18000k, co2 z bimbrowni które pewnie za wiele przy tym oświetleniu nie daje

Z Co2 zrezygnowałbym ze względu na światło ale też rośliny bo jak na razie cryptocoryna i anubias raczej tych rzeczy nie wymagają.

 

Co do barwy to:

2000 K – barwa światła świeczki

2800 K – barwa bardzo ciepłobiała (żarówkowa)

3000 K – wschód i zachód Słońca

3200 K – barwa światła żarowego lamp studyjnych

4000 K – barwa biała

5000 K – barwa chłodnobiała

6500 K – barwa dzienna

10000-15000 K – barwa czystego niebieskiego nieba

28000-30000 K – błyskawica

Tak jak wyżej wspomniano najlepiej nada się 6500 K nazwa handlowa "day light" zwróć na to uwagę bo często świetlówki sprzedawane są w barwie 2700 K "warm light".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta świetlówka może być powodem tego, że rośliny nie rośną, glony mają się dobrze? Bo oprócz tych problemów z liśćmi rośliny właściwie się nie rozwijają a przynajmniej nie jest to widoczne. Dodam, że poprzednia świetlówka 15W barwy nie znam też egzaminu nie zdawała, przy poprzedniej zaszła autodestrukcja przy zakładaniu odbłyśnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...