Skocz do zawartości

Podłoże + skały porada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

1.znalazłem na Alledrogo coś takiego: http://allegro.pl/zwir-naturalny-czarny ... 00406.html - czy to nie jest czasem barwione sztucznie ??

 

2. jak wygląda obciążalność akwarium w przypadku stosowania kamieni/skał; te które chciałbym zastosować ważą w sumie bez podłoża około 80 KG !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Pewności nie mam bo pierwszy raz coś takiego widzę, na allegro też sprzedawane są żwirki barwione na czerń i różne odcienie brązu, ten wygląda tak jakby ktoś to oszlifował ... Może ktoś lepiej znający temat się wypowie. Masz przecież szeroką gammę innych podłoży po co więc wybierać te ?

 

2. Ciężar musi być równomiernie rozłożony w akwa i wiadomo że skały nie mogą mieć styczności z szybami. Co do obciążenia to więcej zależy od tego czy szafka na której będzie stało akwarium wytrzyma taki ciężar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Moim zdaniem jest sztucznie barwiony . Ma jakiś dziwny połysk. Ja polecam wybrać się do sklepu kamieniarskiego i tam kupisz bazalt po 60 gr kilogram i nie barwiony sztucznie.

ad.2 Tyle skały ?! Tam gdzie będa skały możesz dać styropian. Czyli dajesz strypian . Na to skałę i przysypujesz podłożem.

 

 

Jaki to będzie litraż , że aż tyle skały ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litraż:http://forum.superakwarium.pl/baniaczek-1-kilolitr-ogolne-t42222.html

 

kamieni to lekko pójdzie 80KG - tych które chce kupić 1 KG ma pojemność około 0.5-0.7 litra a więc małe i ciężke :(, pisałem do tej firmy w sprawie tego podłoża, ale od 5 dni cisza :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zakładzie kamieniarskim, ale ten żwirek bazaltowy jest cholernie ostry wg mnie pokaleczy Kiryski :cry:; dalej męczy mnie ten żwir z Alledrogo z opisem "Piękny żwir naturalny najwyższej jakości o optymalnej wielkości 3-4mm. Idealny do akwarium ozdobnego, zwłaszcza do biotopów skalnych Tanganika, Malawi. Żwir nie zmienia znacznie parametrów wody, posiada proste węglany, które mogą powodować delikatne zwiększenie Kh i pH. Żwir stabilizuje pH, minimalizuje skoki dobowe tego ważnego parametru wody, przez co organiczna stres ryb, poprawia samopoczucie i wydłuża ich życie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"samochód o małym przebiegu po remoncie kapitalnym" też mnie ten opis zastanowił: stabilizuje czy zwiększa ?!, z czego to jest zrobione bo raczej nie naturalny; pytam bo rozglądam się pomału za podłożem, klient nie odpowiada na zapytania więc musi to być ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie do sprzedawcy na Alledrogo w sprawie lawy:" ...jakie wielkości ma Pan w ofercie, potrzebuje o średnicy powyżej 20 cm, abym mógł rozłupać na mniejsze ..."

Dostałem taką odpowiedź:" Witam oferowane skały mają średnicę do 15 cm - większe na zamówienie ale cena wyższa około 15 pln/kg. Lawy nie można dzielić gdyż jest tworzona przez setki lat i zewnętrzna warstwa ma inny kolor niż wewnętrzna, dlatego wysyłamy kawałki pod wymiar klienta"

 

Jak to jest z tą lawą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...