Skocz do zawartości

Co to za choroba ?? Prosze o pomoc :(


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam i prosze o pomoc !!

 

Akwa 320 L. filtr kubłlkowy włączony cały czas, dodatkowo filtr wewnętrzny włączany od 16tej do 21ej.

 

pH jest w granicach 7,0.

KH w granicach 15-16

GH w granicah 14 ostatnie testy robile jakies 3 tygodnie temu (na dzień dzisiejszy nie posiadam żadnego testu:( )

 

rośliny żywe:

kabomba, lotos, moczarka, onowodek, kilka duzych trawiastych, pistia, gałązatka, kilka rodzajów mchu...

podłoże JBL Manado a pod tym ziemia ogrodowa.

temperatura 26-28 stopni.

 

obsada:

neon inesa 60szt

neon czarny 20szt

rozbora klinowa 6szt

mieczyk 2szt

rodostomus 6szt

skalar 4 szt (2 już padły :( )

tęczanka 6szt zostały tylko cztery

kiryski 10szt

otosek 4szt

ramireza 6szt. 4 zwykłe i 2 electric ( zostały juz tylko dwie zwykłe)

bojownik samiec agresywny ( w kotniku 10L zabił samice !! KILLER gania inne rybki !!)

krewetki + slimaczki X szt :D

 

kilka dni temu dokupiłem dwa skalary i dwie ramirezy. po trzech dniach zaczęły mi zdychac rybki.

najpierw jeden z dokupionych skalarów, następnego dnia kolejny z tej dwójki dokupionych i teczanka niebieska. kolejnego dnia padły mi ramirezy electric i dwa neony (moze wiecej, nie wiem bo mam troche roslin w akwa i nie wszedzie moge zajrzeć :( ).

Dzisiejszego dnia zauważyłem ze kolejna teczanka ma ubytki w łuskach jakby wydziobane a ramirezy mają sklejone płetwy :( jedna siedzi nieruchomo w rogu akwa pod taflą a druga plywa pod nurt z deszczownicy. U innych rybek nie widać żadnych dziwnych objaw:)

 

akwarium zostało założone w polowie września a rybki wpuszczone po dwóch tygodniach. niestety podmiany wody jeszcze nie robiłem tylko dolewam raz w tygodniu bo dużo wody mi paruje.

aha !! dodam jeszcze ze rybki kupuje tylko u tego samego gościa z tym ze ostatnio kupowałem u niego rybki dla siebie i dla znajomej i własnie u mnie jak i u niej zaczeły zdychac owe zakupione rybki.

 

wiem ze podane info jest bardzo ogolne i cięzko bedzie z pomoca ale prosze o jakies porady !! Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy jest mozliwe ze rybki nie zdychają tylko poprostu ktos je "morduje" np. duzy 5-6 centymetrowy samiec ramirezy. bo te problemy sa od czasu kiedy go wpuscilem. dziennie rano wyciagam jakiegos trupa, a dzisiaj popołudniu zgasiłem swiatło na 2h i gdy później je włączyłem to znalazłem martwego neona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohhhh !! koledzy to juz tydzien odkąd mam to choróbsko w akwa i ciagle wyciagam trupy :( dziennie po 6 - 7 sztuk. nie widac zadnych objaw u ryb, normalnie sobie pływają jakby nic im nie było a rano mam trupa koło trupa. jedyne co zauważyłem to to ze u niektórych neonów pokazały sie wyłupiaste oczy jak u welona teleskopa. :( jutro kupie testy i będę mógł podac parametry :D możecie mi powiedziec czy wystarczy tylko test na pH czy jeszcze jakies inne muszą być ?? aaaaaaa i jesli możecie to napiszcie jakiej firmy kupić ?? dzieki i PoZdRoOooo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić kropelkowe, czym więcej testów tym więcej, masz o tym sporo tematów.

Skoro nie robiłeś jeszcze od tamtej pory podmian, to zacznij robić, najlepiej od razu 50% a później co tydzień po ok 20%. Z tego co zauważyłem skalary i neony są dość mało wymagające, ale ze skalarami znacznie bardziej trzeba uważać, parametry wody muszą być przynajmniej dobre, bez większych nagłych zmian, musisz ostrożnie je przeżucić do akwarium. Jeden filtr włączasz na 5h na dobę... to tylko szkodzi. Albo niech chodzi całodobowo, albo go wyrzuć.

Jak dasz fotki, to też pomoże wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić kropelkowe, czym więcej testów tym więcej, masz o tym sporo tematów.

Skoro nie robiłeś jeszcze od tamtej pory podmian, to zacznij robić, najlepiej od razu 50% a później co tydzień po ok 20%. Z tego co zauważyłem skalary i neony są dość mało wymagające, ale ze skalarami znacznie bardziej trzeba uważać, parametry wody muszą być przynajmniej dobre, bez większych nagłych zmian, musisz ostrożnie je przeżucić do akwarium. Jeden filtr włączasz na 5h na dobę... to tylko szkodzi. Albo niech chodzi całodobowo, albo go wyrzuć.

Jak dasz fotki, to też pomoże wiele.

 

 

oto kilka fotek. jakos nie najlepsza ale może wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

dzisiaj dostałem testy i po sprawdzeniu parametrów wody wyszły mi takie wyniki:

 

 

NO3 100 (chyba ze zle odczytałem)

NO2 0,5 - 2

GH 4

KH 3 - 6

pH 6,8 - 7,2

Ci2 0,8

 

 

... wiec tak jak pisał jeden z kolegów mam chyba przerybienie, a co za tym idzie nadmierne azotany.

Jezeli ktoś sadzi inaczej to prosze pisać :D:D:D dzieki PoZdRoOooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...