Skocz do zawartości

Gupik erotoman...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam takie głupie trochę pytanie... Czy jest możliwa krzyżówka Gupika z platkami, mieczykami i molinezjami balonowymi ?? Wszystkie należą co Piękniczkowatych, a mam naprawdę głupiego gupika, który po prostu napastuje ww gatunki i próbuje z nimi kopulować i czasem mu się udaje... Dlatego chciałem wiedzieć czy da się skrzyżować ?? Lub czy po prostu są to puste zaloty ??

 

 

 

mod.- Za pisownię +1 ostrzeżenie. Temat zamykam, są już odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz na forum:

7. Krzyżowanie międzygatunkowe.

Jest możliwe, ale tylko w obrębie danego rodzaju - przykładowo można skrzyżować gupika i molinezje, ponieważ należą do rodzaju Poecilia, to samo tyczy się mieczyka i platki które to zaliczamy do rodzaju Xiphophorus. Krzyżówki między różnymi rodzajami nie występują, przykładowo nie skrzyżuje się gupika i mieczyka ze względu na zbyt dalekie pokrewieństwo.

Hybryd międzygatunkowych nie polecam tworzyć, a powstałych przypadkowo krzyżówek nie puszczać dalej "w obieg".

rozmnazanie-zyworodek-kompendium-t28530.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gupik-poecilia-reticulata-kompendium-wiedzy-t6900.html

 

rozmnazanie-zyworodek-kompendium-t28530.html

 

7. Krzyżowanie międzygatunkowe.

Jest możliwe, ale tylko w obrębie danego rodzaju - przykładowo można skrzyżować gupika i molinezje, ponieważ należą do rodzaju Poecilia, to samo tyczy się mieczyka i platki które to zaliczamy do rodzaju Xiphophorus. Krzyżówki między różnymi rodzajami nie występują, przykładowo nie skrzyżuje się gupika i mieczyka ze względu na zbyt dalekie pokrewieństwo.

Hybryd międzygatunkowych nie polecam tworzyć, a powstałych przypadkowo krzyżówek nie puszczać dalej "w obieg".

 

Ps. Sry za dubla 2 minuty po Twoim poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...