Skocz do zawartości

Dwie ławice w 240 litrowym akwarium.


lol111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 240 litrów.

Flora: Neon Czerwony 18szt.,Skalar 2+2szt., Pielęgniczka Ramireza 2+2szt., Kirysek Lamparci 10szt, Otosek 8szt.

 

Chciałbym jeszcze dołożyć jedna ławice ryb.

Czy to dobry pomysł, jeżeli tak to jakie to mogłyby być rybki i w jakie ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki odpadają całkowicie.

Pytanie czy do istniejącej obsady (str.1) w powiększonej ilości Neona Czerwonego do około 30szt.

można dołożyć parkę np. Molinezji Żaglopłetwej.

Jeżeli nie Molinezja to jakie propozycje warunek rybka nie ławicowa i Ameryka Płd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już zostawił tak jak jest, czyli obsada z pierwszej strony oraz ok. 30 neonów czerwonych. Dodając molinezje zrobisz z tego misz-masz. Na przyszłość- lepiej zainwestować w 3-4 gatunki i mieć wiedzę o nich, niż mieć w akwarium 7 różnych ryb i wiecznie mieć z nimi problemy. Na ostateczną decyzję obsada według mnie powinna wyglądać tak:

-skalar 2+2

-otosek 8 szt

-kirysek lamparci 10 szt.

-ramirezy 2+2

-neon czerwony- 30 sztuk

 

Ta obsada pasuje do siebie, nie przerybisz, a w gęstej roślinności neony nadadzą pięknego uroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Skalar 2+2 szt.

-Otosek 8 szt.

-Kirysek Lamparci 10 szt.

-Pielęgniczka Ramireza 2+2 szt.

-Neon Czerwony 30-40 szt.

 

Teraz moje pytanie czy do takiej obsady mogę dołożyć jakieś Akary jeżeli tak to jakie,

oczywiście w grę wchodzi tylko parka. A i akwarium mocno obsadzone roślinami więc te które mocno przekopują dno tez odpadają (sprawa będzie jasna jeżeli okaże się że wszystkie lubią sobie pogrzebać w podłożu)

 

Ja myślę o takich:

Akara cętkowana – Laetacara curviceps

Akara z Maroni - Cleithracara maronii

Akara paskowana - Nannacara anomala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...