Jump to content

młody narybek umiera

mika1989
 Share

Recommended Posts

Witam.Gupiczka urodzila młode,bardzo duzo ok 70 szt,z czego częśc była martwa,a całą reszte umieściłam w kojcu,gdzie woda jest filtrowana 24h/dobę,temp 25'C,karmione specjlanym pokarmem pokruszonym,ktory codziennie staram sie usuwać,bo rybki nie zjadają całego.Rybek było ze 40,a zostało 25,ponieważ pada średnio jeden gupik co dwa dni..dlaczego? wszystko jest ok,młode mają takie same warunki jak dorosłe rybki,wszystkie maja się dobrze,nie chorują,jedzą,nie wykazują żadnych niepokojących objawów itp,więc co szkodzi narybkowi? Proszę o jakąs podpowiedź.

Nie mam testów,muszę kupić.Sęk w tym,że rybki hoduję ładnych parę lat i nigdy mi nie padał narybek tzn nie w takich ilościach,że czasem jednego dnia nawet dwie,dlatego się zdziwiłam,że teraz tak się dzieje.Szkoda mi ich po prostu,bo zanim bedę mogła wpuścić je do akwarium,to przeżyje zaledwie kilka..No nic,kupię testy,ale to zależy od ceny,bo chwilowo mam inne wydatki-niedługo dziecko urodzę;) a jak nie,to chyba jakoś przeżyję tę stratę..mam samice mieczyka kotną i gupiczkę jeszczę jedną.Dzięki za odpowiedzi!