Jump to content

Nie będzie za jasno?>


Bartus
 Share

Recommended Posts

Zastanawiam się czy w baniaku nie zrobi mi się trochę za jasno przez co nie zaszkodzi to roślinom i rybom. Oświetlenie 2x18+2x24w do tego cała pokrywa wyklejona folią. Biotop w założeniu głównie amazonka-chociaż bez sztywnego trzymania się zasad.

Link to comment
Share on other sites

bakomba

:roll::lol:

W zasadzie wszystko się zgadza, wystarczy tylko przesunąć dwie literki do przodu i będzie git :D A swoją drogą nawet fajna nazwa koledze wyszła, można by ją zastosować przy nadaniu nazwy nowemu gatunkowi.

 

2x18+2x24w przy ilości wody netto, która najpewniej nie przekroczy w twoim wypadku 100L, daje około 0,85w na litr wody, czyli luksów będzie sporo.

 

Pozdrawiam 8-)

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie luksów będzie sporo, dlatego jestem ciekaw czy ta folia nie będzie przegięciem? Może dać tylko 1x24 dodatkowo?

Reflektor również daje dość dobrego "kopa świetlnego'', więc bez wątpienia wzmocni to strumień świetlny w twoim akwarium. Co do skutków wpakowania tego wszystkiego pod pokrywę, to różnie może być. Dopiero co był podobny temat, gdzie jeden z kolegów również dokonał modernizacji oświetlenia co akurat w jego przypadku wstępnie miało negatywny skutek (http://forum.superakwarium.pl/post380397.html?hilit=glony%20nitkowe#p380397).

Nie oznacza to oczywiście, że i ty popełnisz podobne błędy, ale lepiej za wczasu wszystko sobie zaplanować i nie mieć podobnych niespodzianek ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...