Jump to content

25litrów ogólne

Pablo07_90
 Share

Recommended Posts

Moje 25 litrowe akwa

- Akwarium 25 litrów z pokrywą 15watt

- filtr wewnętrzny EHEIM

- grzałka 150 watt

- z ozdób to kamień i statek

- roślinka- nie znam nazwy

- rybki:4xgupik, 4xzamienniak, 1x gurami, 2xzbrojnik

- w słoiku jest narybek gupika sztuk 1

Uoo Boże.

Chłopie akwarium 25 litrów nadaje się tylko do trzymania krewetek lub kilku gupików lub 1 samca bojownika.

Te wszystkie ozdoby (pierdoły) wywal bo akwarium wygląda tragicznie.

No i ryb/narybku nie trzyma się w słoiku tylko tak samo w akwarium z filtracją.

zamienniak

I tak dobrze że nie "ziemniak". :roll:

Nie będę wyjątkiem również Cię opierniczę. Wszelkie ozdoby do kosza. Podłoże do wymiany koniecznie. Przydałoby się tło. Trochę nie za mocna grzałka? Napisz jaki masz dokładnie filtr. Najprostszą rzeczą by uratować to akwarium to dać czarne tło, czarny bazalt drobny jako podłoże i umieścić korzeń z przywiązanym do niego mchem. Można by też z tyłu dać wysokie niewymagające i szybko rosnące rośliny.

Pozdrawiam.

Ja proponuje żebyś zrobił tak:

Kupujesz bazalt czarny,korzeń,grzałke(najwyżej poźniej) kupujesz decolight albo żarówke energooszczedną 6500K(760lumenów) , robisz bimbrownie kupujesz jakiś nawóz np aqua art kupujesz mech sadzisz go na korzeń, czekasz kupujesz krewecie i masz akwarium.

Innego rozwiązania nie widze:D

Łoo.. Przepraszam że to napiszę, ale myślałem że gorzej być już nie może. Pokazywałeś komuś to akwarium, nikt nic Ci nie doradzał żeby coś zmienić?

Zastosuj się do powyższych zaleceń, a na pewno będziesz miał ładne akwa. Jeśli będziesz miał z czymś problem to pisz.

Rada "jw." to słaba rada, ale tutaj jeszcze przymykam oko. // Atreyu

Jeden napisał, że masakra i wszyscy teraz to samo, trzeba koledze pomóc, a nie przerażać, "masakra", "nie do uratowania", "biedne rybki", takie słowa nie pomogą. 50% osób z forum zaczynało z takim akwarium, nie przejmuj się, najważniejsze żebyś zrobił tak jak koledzy radzą, poszukaj poradniki na forum i dokładnie przeczytaj.

Antykomentarz co do spamu, rada "rób jak wyżej". +1 // Atreyu

No właśnie, jeden napisał to po co więcej tych komentarzy. Tak jak maniutek1996 napisał po co jeden przez drugiego tak pisze, jak pewnie nie jeden z was miał gorsze akwarium (ale nie jeden się teraz nie przyzna). Każdy musi od czegoś zacząć,nie ma ludzi idealnych.

Ja też zaczynałem od zupy rybnej i jakiejś porcelany i do ideału jeszcze mi daleko (mam nadzieję, że może kiedyś go osiągnę).

No właśnie, po co więcej komentarzy? Tutaj nie piszemy o sobie, o innych, tylko i wyłącznie komentujemy dany zbiornik i dajemy rady. +1 // Atreyu

Chopie,takie akwa to do tematu:Boże,te straszne akwaria!...

Ten post do działu: Pospamujmy sobie!

REG: g) tzw. Spam czyli:

- pisane bez większego sensu.

- nie wnoszące niczego do omawianego tematu.

- zawierające jedynie osobiste komentarze w stylu „podoba/nie podoba mi się”.

+1 // Atreyu

no i masz rację jeden napisał, ok. A po co reszta pisała takie chore teksty, zresztą brak słów na nich

Kolejny spamik. Jedyny powód dla którego nie dam tutaj kolejnego ostrzeżenia to to że skończyłoby się ono banem. Następny raz nie przymknę oka, więc się pilnuj i doceń to że dostałeś tylko tyle warnów. // Atreyu

grzałke(najwyżej poźniej)

No grzałkę to można na razie wywalić, spróbować ją z kimś zamienić na słabszą albo coś. Bo jak Ci tu wszyscy reprymendują to musisz zrestartować baniak. W mieszkaniu teraz w zimę masz pewnie około 20C to na okres dwóch tyg kiedy baniak będzie dojrzewał z samą roślinnością to będzie nawet lepsza temp dla wzrostu roślin. Nic się nie stało wywal wszystko i zacznij od nowa, rybki oczywiście gdzieś oddaj ;)

Jeden napisał, że masakra i wszyscy teraz to samo, trzeba koledze pomóc, a nie przerażać, "masakra", "nie do uratowania", "biedne rybki", takie słowa nie pomogą. 50% osób z forum zaczynało z takim akwarium, nie przejmuj się, najważniejsze żebyś zrobił tak jak koledzy radzą, poszukaj poradniki na forum i dokładnie przeczytaj.

Nie chojrakuj bo sam żeś za przeproszeniem tym swoim "dzielnym przemówieniem" nici dodał ani żeś mu nic nie pomógł.

Ja napisałem co ma zmienić.naucz się czytać, pierwszy komentarz.

Nie będziemy po kolei wypisywać w każdym poście takich podstaw jak kolorowy żwirek z jakimiś różowymi kamykami

Po drugie jakby szanowny kolega trochę chociaż myślał i czytał komentarze albo co najmniej oglądał zdjęcia innych użytkowników to by się domyślił że coś nie tak choćby z obsadą (gurami) czy TYMI KAMYKAMI.Radze najpierw choćby pooglądać baniaki, POCZYTAĆ komentarze i dopiero zabrać się za przedstawianie zbiornika.

+1 // Atreyu

A może się zarejestrował i od razu post napisał bo nie wiedział co zrobić skąd wiesz?? Zjadłeś wszystkie rozumy?? Zamiast pomóc to następny krytyk się znalazł

Na poprzedniej stronie dałem Ci szanse, nie widziałem że dalej spamowałeś. Szanse zmarnowałeś. // Atreyu

Wiec tak nie będę się kłócił z tobą na tym poście, zaraz poleci ostrzeżenie albo coś .

Chcesz porozmawiamy na pw, jaka mam opinie o tym.Albo co najmniej chodź na chat.

Filtr-zostaw

grzałka-Zmień na mniejszą moc

Podłoże-zmień na granulacji 1-3mm np Bazalat

Oświetlenie: kup najlepiej jakieś Decolight, lub żarówke energooszczędną 6500K (760lumenów chyba)

Kup roślinyi masz baniak.

Koniec kłótni Panowie jesteśmy tu od tego żeby sobie pomagać. Rady już każdy dał i to jak na początek wystarczające, w razie jakiś pytań drogi autorze tego akwarium pisz tutaj. Postaramy się wspólnymi siłami odpowiedzieć by wszystko było jasne i klarowne ;)