Skocz do zawartości

jakie podłoże zastosować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam założyć akwarium 140l (80x35x40) co do obsady to jeszcze się zastanawiam ale będzie to ogólne akwa (neony inessa, molinezje, zbrojnik niebieski, prętnik karłowaty, otoski, kosiarki i może jakieś krewecie np. rc - oczywiście z tych chcę coś wybrać co do ilości lub obsady to proszę o propozycje), co do roślin to sam nie wiem ale chcę jakieś łatwe w utrzymaniu myślałem coś w tym stylu:

- cryptocoryna krauterii

- cryptocryna jachnelii

- ludwigia natan

- jakaś żabienica

- moczarka kanadyjska

- rzęsa wodna

- jakiś mech (pewnie jawajski).

 

Filtr planuję kupić jbl e901 ale jeśli koszty będą większe to kupię kaskadę FZN-3.

 

Ale pytanie moje jest takie: Czy substrat jbl aqua basis plus (10litrów) - na spodzie i na wierzch jbl manado (12litrów) będzie dobrym rozwiązaniem do obsady ryb i roślin? Czekam też na inne propozycje

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrób akwarium low-tech. Akwarium to żyje z ziemi w podłożu. Czyli dajesz ziemię na to siatkę i przykrywasz np. bazaltem lub żwirkiem. Zero nawożenia. Tylko musisz zacząć od dużej ilości roślin.

a jaka to ziemia ma być??

wybaczcie te pytania ale no początkujący jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie płukać. Ziemię wymieszać z gliną dać na dno, a na to żwirek (żwirek można przepłukać). Ja tak mam. Podczas sadzenia roślinek trzeba uważać i nie będzie problemu.

A tej gliny to tak mniej więcej ile dać? Załóżmy, że mam worek z ziemią kwiatową 25litrów to tej gliny z 7litrów wystarczy? Kurcze jak to nie dobrze jak człowiek się nie orientuje w temacie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...