Skocz do zawartości

awaria-wydaje mi się że to glony nitkowe


monk1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Sprawa jest dość skomplikowana-bo wiem ze nabroiłem.

 

Kilka dni temu zauważyłem że coś się rozrasta na dnie (żwir z zoologicznego) początkowo to była taka narośl w mojej ocenie odcieniu lekko różowego. Zaraz po tym na szybach akwarium zauważyłem takie 'plamki' narośli białej, czy tam może szarej. weszło to na liście roślin i rozrasta się na szybach. Pomyślałem-GLONY;/ i chciałem dokładnie odmulić i przekopać cały ten żwir (już wiem ze to był błąd;/) woda zmętniała. Do tego chyba wszystkie odchody które mimo odmulania zostały w żwirze rozkopałem i zaczęły mi się rybki dusić jak by było za duże stężenie NH3 (a sprawdziłem testem i nic nie wyszło). Stwierdziłem że woda ustoi się i dojdzie do normy. Po godzinie (tj koło 17) zobaczyłem neonke na dnie do góry brzuchem;/

 

co chyba ważne, to świństwo zaczęło rozrastać się po kupieniu mchu jawajskiego;/ chyba coś musiało w nim być, co?

 

Nie wiem co robić i w ogóle. Bo teraz już większość ryb schodzi już pływać coraz niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc:

zdjęcia będą za moment. litraż to 75l. (50cmX50cmX30). Teraz też sprawdziłem ph i wyszło ok 7. NH3 1. kH dziwny kolor wyszedł i nie mam pojęcia jak go interpretować. a gh zawyżone znacznie bo (wydaje mi się-przez te kolory nie jestem pewien) koło 20, bo kolor jest pomiędzy 14 a 28.

 

Nawozić nie nawoziłem, cały czas było ok. Jeden listek teraz widzę żabienicy amazońskiej od dołu zgnił. nic po za tym.

 

 

Są i zdjęcia:

http://www.fotoszok.pl/show.php/811536_ ... 8.jpg.html tak to wygląda na szybach przy dnie (na tym zdjęciu najlepiej coś wydać bo mam tylko aparat w telefonie)

 

http://www.fotoszok.pl/show.php/811538_ ... 0.jpg.html

 

 

 

A tutaj: http://www.fotoszok.pl/show.php/811537_ ... 9.jpg.html jest odwrócona boczna ściana akwarium i niewyraźnie widać (ale coś jest) białe kropeczki to to jest to samo co przy dnie na szybie. A to wszystko tez było do dzisiaj na dnie tylko to rozgrzebałem niepotrzebnie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce za bardzo dyskutować-bo fakt teraz jak napisaliście 'pleśń' to też by mi to tak pasowało. Tylko nie wydaje mi się żeby było przekarmiane. Na samym początku jak wpuściłem rybki to przekarmiałem je i miałem problem z NH3, stąd wprowadziłem dietę taką: rano jak wstaje (tj koło 7) dostają pokarm roślinny, który znika w niecałą minute. Poza tym jest maszynka co podaje około 11 pokarm w granulacie-ale to tylko troszeczkę i też znika w niecałą minute. A głodówkę mają zawsze w od soboty do niedzieli (o 14 wracam).

 

A 2 razy w tygodniu rano zamiast tego roślinnego mają wodzień-to najlepiej im smakuje (tak mi się przynajmniej wydaje).

 

Radzicie żeby jeszcze to ograniczyć?

 

I proszę powiedzcie, co z tą pleśnią teraz, zostawić i samo dojdzie wszystko do ładu? Czy powyjmować wszystko i umyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...