Skocz do zawartości

Obsada nowego akwarium 120l 70x35x50


lessiwikidajlo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę w obsadzie i doborze roślin oraz podłoża odpowiedniego dla nich.

 

Planuję kupić 20x neon czerwony i pielęgniczki Ramireza tylko nie wiem czy 4szt czy 6szt

 

Jakie rybki można dodać do tego by ożywić to akwarium

 

Za wszystkie porady z góry dziękuję pozdrawiam Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być 7. Kolega podał 6, abyś nie kupił mniej. 6 sztuk to minimum. Chcesz to kup więcej.

Ramirezów daj 1+1, wystarczy. Na górę możesz dać np. Prętnik Karłowaty 1+3, Platka 1+3.

 

EDIT:

Z Panda, Otosek Cierniooczek wybierz 2 gatunki. 3 to już będzie tłok.

 

Przy tych wymiarach zostałbym przy jednym gatunku pielęgniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może tak 20x Neon czerwony, 2x Ramireza, 6-8x panda, 6-8x Otoski, 4x Prętnik Karłowaty i 2x Gurami mozaikowy

 

macie jakieś ciekawe linki na temat przygotowania podłoża pod rośliny z podłoża mam tylko biały piasek kwarcowy i zależało by mi na wykorzystaniu go w akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obsada będzie tak 20x Neon czerwony, 2x Ramireza, 6x panda, 6x Otoski, 1+3 Prętnik Karłowaty

 

Teraz tylko rośliny i podłoże chciałbym rozdzielić podłoże większymi gładkimi kamieniami z tyłu posadzić rośliny w żwirze a z przodu częściowo wysypać piaskiem do tego jakieś groty z kamieni łupinka orzecha kokosowego proszę o pomoc podesłanie jakiś linków nazw roślin

 

chciałbym kupić korzeń tylko nie wiem z jakiego drzewa będzie dobry i nie będzie barwił wody

 

Kiedyś czytałem coś o sadzeniu roślin w ziemi tylko nie mam pojęcia jak to zrobić i czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy to http://allegro.pl/aqua-art-podloze-aqua-substrate-ii-3x5-4kg-promo-i2063411439.html podłoże jest dobre chodzi mi o rośliny czy wystarczy same czy stosować z ziemią,węglem..... jeśli same to czy wystarczy zastosować w miejscu sadzenia roślin a do reszty użyć piasku kwarcowego czy lepiej całość w tym podłożu (co będzie sporo kosztować) i czy kiryski panda nie pokaleczą się bo piszą że to podłoże jest porowate

 

czy ten zestaw roślin jest dobry na początek http://allegro.pl/zestaw-roslin-latwych-w-uprawie-11gat-gratisy-i2037661088.html

 

Jeśli już będę miał wszystko gotowe to w jakiej kolejności wpuszczać obsadę

 

Dziękuje pozdrawiam Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...