Skocz do zawartości

welon leży na dnie, spuchniety, krwiste przebarienia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od 3 dni mój welon leży na dnie i bardzo szybko oddycha. Na początku myślem, że to problemy z pęcherzem pławnym bo leżała brzuchem do góry. Przegłodzilem ją przez 2 dni ale to chyba nie to bo teraz leży na dnie, w normalnej pozycji, tylko że szybko oddycha, pletwy leża na dnie, ma "sterczące łuski", wytrzeszcz oczu, jak by przezroczyste odchody, cały czas leży przy filtrze. Jest napuchnięta i ma przekwione plamki przy pysku i za okiem. Od początku jest przeniesiona do osobnego zbiornika ze żwirkiem i żywą roślinką oraz napowietrzaniem. Podniosłem jej troche temperature (ok 22st) i zastanawiam sie czy to nie wiremia wiosenna??? może czas na jakieś leki??

 

Obasada i warunki

Normalnie żyły 2 welonki, z 2 roślinkami, żwirek i bardzo wyjdajny filtr, woda ok 19-20st. Podmiana co tydzień ok 20-30%(woda odstana i odchlorowana), co jakiś czas dodawalem preparat do wlasciwego utrzymania prawidlowych parmetrow wody. Jedyny problem o jakim niedawno się dowiedzialem to, ze dostawaly ten sam pokarm od roku. Narazie sa w 60l ale juz planuje dokupic jeszcze z jednego welona i ok 200l.

 

CO mam robic?? Jestem początkujący, rybki dostałem w kuli z której od razu je przeniosłem do akwa. Dużo czytam ale bledy sie zdazają, to dopiero 3 dzień wiec może uda sie ja uratowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam jak teraz sprawdzic parametro wody, ale wiem ze nie jest bardzo twarda, a jakies preparaty tylko raz na jakis czas jak byly remonty wodociagow i woda mogla sie zasyfic. Druga welonka ma sie dobrze. Tak na wszelki wypadek obydwie dostaly troche groszku, wyciscilem dno i zrobilem podmiane wody. Chora ma apetyt ale gldowka byla przez 2 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYBKA WYZDROWIAŁA????!!!!!!!!!!! od piatku nie ma zadnych objawów choroby, wyglada jak wczesniej, nie jest nabrzmiala, normalnie je, łuski też juz nie sa takie nastroszone, plamki z pyska znikaja ale za to pojawiaja sie czarne koncówki płetw na ogonie i pod brzuchem, to jakaś kolejna choroba??? czy to mozliwe, ze mogla wyzdrowiec???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...