Skocz do zawartości

Kotnik, czy dobrze go używa dla molinezji


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę założyć odrębny temat, bo tamten został zamknięty. Dzisiaj kpiłam mojej koleżance kotnik firmy TRIXIE taki jak ten: http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/23/74/81/2023748107. Wpuściła do niej kotną samiczkę, znaczy do tej komory między pokrywką a platformą. Czyli tak jak mówiła sprzedawczyni. w całym kotniku jest woda, a sam kotnik pływa po powierzchni razem z tą rybką. Czy tak może być? Bo same nie wiemy czy woda z tlenem dostaje się do środka, czy też trzeba odkryć czy coś innego. Na wszelki wypadek zrobiłam zdjęcia, więc mogę je zamieścić. Kotnik był wyparzony, bo jak to mówię: nie wiadomo jakie żółte rączki to robiły. :)

 

Czytałam kompendium wiedzy o rozmnażani molinezji, jak zachować narybek, etc. Potrzebuje dokładnych i szczególnych informacji:

a) jaka ma być utrzymana temperatura wody?;

b) czy woda musi być cały czas czysta i klarowna?znaczy czy może być trochę glonów.;

c) ile trwa ciąża przy zmiennych warunkach wody?.

 

Chodzi mi o to aby ciąża te rybki została trzymana, a ze względu na inne ryby (głównie teleskopa), musi być kotnik, bo moja koleżanka chce trzymać tę ciążę...

Proszę nie usuwać wątku ani go blokować, bo w tamtym miałam się jeszcze o wiele rzeczy spytać, ale nie miałam możliwości.

 

Zdjęcia kotnika:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotnik musi być zanurzony w wodzie tak aby przez jakies male otwory wpływała woda z akwa (cyrkulacja).

Kotnik musi być przymocowany do szyby nie moze pływać.(zrób to tak jak jet w instrukcji)

Zmień podłoże na naturalny żwirek bo ten jest okropny.

 

Wszystko znajdziesz tutaj:

 

rozmnazanie-zyworodek-kompendium-t28530.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ona jest kotna, bo nie różni się wyglądem ciała (grubością) aż tak bardzo od samca... Jest cała biała i nie widać plamki ciążowej...

Wcześniej rybka miała plamkę ciążową??-bo jeśli tak to już wcześniej się okociła.(podaj obsadę akwa bo może potomstwo już jakaś ryba wchłonęła.

 

Jeśli nie widać po rybkach niczego co mogło by przypominać plamki ciążowej to temat uważam za zamknięty.

 

Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ona cała jest w plamki. I na pewno się nie okociła, bo sprzedawczyni mówiła, że nie dawno doszło do tarła.

Skoro ona jest cała biała i ma czarne plamki, to może mi się zmylić z ubarwieniem. W akwarium jest jeszcze młody teleskop, 2 żałobniczki (Tetry czarne), glonek i parka molinezji. (tak na stronie: pisałam to wcześniej :))

 

A jak można poznać, że w wyniku np. stresu straciła ciążę? Składa ta ikrę gdzieś czy jak?!

 

Edit:

 

Mam nowe zdjęcia w kotniku, bo ja na noc przekładam, jak mi jeden z forumowiczów polecił. Sorki za flesz, ale ciemno o 12 w nocy jest :)

 

Czy ona na pewno jest w ciąży... ???? Na ile procent?

Michał84:Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykrycia plamki ciążowej. Zobacz na jakimś zdjęciu na internecie gdzie dokładnie jest położona a jeżeli jej wykrycie sprawia ci problem, podświetl żarówką od boku. Zarys wnętrzności będzie wyraźniejszy i wtedy definitywnie stwierdzisz czy są młode lub czy były ;D

Próbowałam ale nic nie widać... Ona jest jak dalmatyńczyk, biała w czarne kropki... Więc plamka ciążowa może mi skleić się z ubarwieniem. Z latarką jeszcze spróbuję; w internecie nie znalazłam żadnych obrazków, tylko plamki u gupika... w dodatku z tego forum.... A jak widać maleństwa w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło wpisać w szukajkę: Molinezja w ciąży.. no i popatrz jest! search.php?keywords=molinezja+w+ci%C4%85%C5%BCy&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj :shock:

I nawet zdjęcia są :shock:

Może i plamki ciążowej nie widać, ale widać znacznie powiększony brzuszek, który nawet po głodówce nie zmienia wielkości ;)

 

Piszesz wciąż: "To nie moja rybka".. pewna jesteś? :D

 

 

Zamykam ten temat, bo już setki razy o tym było, jest kompendium, ba! nawet szukajka istnieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...