Skocz do zawartości

czy to dobry zestaw??


luki0830
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję założenie akwarium chciałbym zacząć od czegoś nie za dużego i tak myślałem o takim zestawie http://www.akwaria.net/Produkty/Zestawy-akwarystyczne/Zestawy-profilowane/FullStart/Zestaw-akwarystyczny-FullStart-112L-Czarny-Akwarium-80x35x40-112L-profilowane-Pokrywa-ABS-profil-FULL-Wyposazenie-Akcesoria-GRATIS

Czy to w miarę dobry zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, akcesoria możesz sobie dokupić wszystkie za 15zł. Filtr i tak byłby do wymiany (nie zapewni dobrej filtracji).

Zamiast wewnętrznego kup fzn-3. Szkło zakupisz za 100zł na pewno, może znajdziesz taniej. Pokrywę też można znaleźć okazję (np. używaną). Wyjdzie ci taniej, a sprzęt będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Pozwolę się podpiąć pod ten wątek żeby nie robić bałaganu na forum.

Na początek chciałbym się przedstawić. Mam na imię Łukasz i mam 30 lat. Obecnie jestem na etapie wznawiania mojej przygody z akwarystyką. Wcześniej posiadałem zbiorniki 45, 60 i 120l. W tej chwili szukam zestawu od którego mógłbym zacząć budowę nowego zbiornika. Wpadł mi w oko taki zestaw...

http://allegro.pl/zestaw-akwarystyczny- ... 33536.html .... szafka plus akwa z pokrywą. Proszę was o opinię. Czy opłaca się kupić coś takiego?? Czy ktoś z Was miał styczność z takimi akwariami?? Chodzi mi w szczególności o budowę samego zbiornika. Wcześniej nie miałem tak wysokiego akwarium. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wysokie akwaria są średnim pomysłem.

Po pierwsze: utrudniona prace w akwarium - trzeba mieć dość długie ręce

Po drugie: problemy z doświetleniem dna akwarium

Po trzecie: wysokość akwarium ma dla ryb o wiele mniejsze znaczenie niż powierzchnia dna, więc i tak byś sobie mógł pozwolić na ryby, które się nadają do zwykłego 60x30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...