Jump to content

prętnik karłowaty czerwone plamy pod skórą

Recommended Posts

hej coś nam się dzieje z prętnikiem karłowatym, wczoraj było jeszcze wszystko dobrze dziś "coś" go dopadło i nie wiem czy nie zdechnie. wokół oczu pod skórą pojawiły się u niego czerone plamy, coraz bardziej widoczne, chowa się po kątach w miejscu siedzi, nie pływa prawie wogóle, i buzią cały czas rusza jakby łapał powietrze :( można mu jakoś jeszcze pomóc??

akwarium 112l

obsada:

6 kirysków

1+1 prętnik

p.ramireza - samiczka (samiec zdechł)

3 kosiarki

8 neonków

1+1 platka(para)

ze wszystkimi rybkami jest ok, ten dostawał tych plamek ale dziś go dopadło bardzo, poniżej zdjęcia.

woda podmieniana w 80% raz na dwa tygodnie + czyszczenie dna

post-10986-13685167468527_thumb.jpg

post-10986-13685167468839_thumb.jpg

post-10986-13685167469129_thumb.jpg

Możliwe że ramirez ja atakuje,te plamy nie wyglądają jak choroba tylko jakby oberwał od jakieś ryby.

Podmiany,serio,są wręcz tragiczne ale co tydzień?

Przesada,raz na 2-3 tyg wystarczy 30%.

Napisz jakie masz parametry wody w kranie skoro tyle podmieniasz ph i chlor.

i czy jakby oberwał od jakiejś ryby to te plamy wychodziły by tak stopniowo jak u niego?? wydaje mi się że raczej wyszły by od razu wszystkie a u niego stopniowo wychodziły te plamy czerowne

Nie mam zamiaru powtarzać w kółko. Od poczatku, kiedy jesteście na forum wyraźnie ignorujecie opcje edytowania postów i prośby moderatorów o ich edycję i poprawną pisownię. Za to +2.

mod. SzaraMysz

Ale od wczoraj zachowuje się dziwnie i plamy mu wyszły tak?

Możliwe, że dostał w przeddzień lub w nocy mały łomot. Widzę, że na zdjęciu jest koło grzałki, czyli się chowa przed napastnikiem.

Postarałbym się obserwować czy ktoś go nie atakuje.

Ale od wczoraj zachowuje się dziwnie i plamy mu wyszły tak?

Możliwe, że dostał w przeddzień lub w nocy mały łomot. Widzę, że na zdjęciu jest koło grzałki, czyli się chowa przed napastnikiem.

Postarałbym się obserwować czy ktoś go nie atakuje.

J

wczoraj pływał i ganiał się ze swoją drugą połówką a dziś dokładnie chowa się przed wszystkimi, nawet jak podchodzimy do akwarium z bliska to ucieka w inną stronę

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...