Skocz do zawartości

Kilka Pytań... od zielonego:D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów. Moją przygodę z akwarium zacząłem 3 miesiące temu i stwierdzam fakt, że potrzebuję pomocy. Ale może od początku.

Kupiłem akwarium o pojemności 500L na aukcji, zawierało ono praktycznie wszystko począwszy od żwirku kończąc na wodzie ponieważ, w zestawie były rośliny i ryby. Jedynej rzeczy której nie było to oświetlenia. Na samym początku dużo czytałem w sieci o zakładaniu akwarium, o potrzebnym sprzęcie itp. Kupiłem Filtr zewnętrzny, grzałkę, oświetlenie, nawozy i inne potrzebne akcesoria. Na początku wszystko działało jak należy, ale po paru tygodniach zaczęły umierać mi rośliny. Moją reakcją była całkowita wymiana wody, (dodam że posiadam wodę źródlaną pozbawioną chloru i innych negatywnych związków chemicznych), umyłem wszystkie kamienie itp., dosadziłem roślin i dodałem im kulki z nawozem pod korzenie. Sprawdziłem również wodę i nie znalazłem w niej niczego co mogło by spowodować uśmiercenie roślin. Od tamtego czasu (1,5 miesiąca temu) rośliny dalej są, ale za to nie wypuszczają nowych liści i w dodatku zauważyłem że czubki liści zaczynają gnić.

Nie wiem już co mam robić, i proszę o pomoc od bardziej doświadczonych pasjonatów.

Mam również kilka innych pytań, otóż:

Podczas przeglądania w internecie zdjęć innych zbiorników naszło mi jedno zdjęcie z naszego forum link: viewtopic.php?f=5&t=37255

zwróciłem uwagę na akwarium z "drzewem" bardzo mi się spodobało i chciałbym zrobić coś podobnego w moim zbiorniku, (oczywiście po tym jak rozwiąże problem z nierośnięciem roślin). Na stronie zauważyłem korzeń i pewien rodzaj mchu i moje pytanie wiąże się następująco: czy w zbiorniku w którym są już ryby da się coś takiego wyhodować i w jakim czasie następował by rozwój (oczywiście orientacyjnie)???

Na koniec nadmienię listę rybek pływających w moim akwarium oraz pytanie: czy te gatunki mogą ze sobą przebywać???

Lista:

13x Skalar

20x Neon innesa

5x Neon czerwony

5x Neon czarny

4x Cierniooczek

8x Danio czerwone

10x Rozbora klinowa

4x Kirys (nie znam rodzaju)

1x Glonojad Syjamski

1x Zbrojnik Lamparci

1x Molinezja Czarna

Razem 72 rybki, które rosną i mają się dobrze. Dodam jeszcze co do roślin że w grę nie wchodzi zestaw CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj WAT, to będziemy mogli rozpoznać.

Czytaj regulamin, uzupelniaj wedlug wzoru, a wszystko będzie można rozwiązać bez spamu.

 

Podaj nasilenie świetlówki... I edytuj posty. Nie napisz nowego.

 

Jezusie! Mialeś edytować posty! Za slabe te świetlówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie najlepiej taka żeby wyszło 1W/l ale musiałbyś montować na pokrywie dodatkowe świetlówki żeby osiągnąć chociaz 0,5W/l lub więcej.

Jeśli początkujący akwarysta(jakim jest bez wątpienia założycie tego postu) wrzuci na akwarium oświetlenie o mocy 1W/l lub więcej jak piszesz...to oboje łopatkami będziecie glony z niego wyciągać :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...