Skocz do zawartości

Dojrzewanie wody w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim.

 

Dopiero zaczynam i tak po przeglądnięciu forum interesuje mnie jedna rzecz. Dostałem od kolegi akwarium, które zlikwidował i założył nowe większe (dostałem żwirek, korzeń i filtr) Chciałem zapytać czy wkładając to wszystko z powrotem do akwarium które zakładam u siebie woda szybciej dojrzeje? - rozsądek mówi ze tak :)

 

Akwarium ma 60l

Filtr to: Elite Filtr wewnętrzny Stingray 15

 

Dziękuje za ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to np w filtrze bakterie powinny przeżyć bo tworzą przetrwalniki(w sumie nie tylko w filtrze). Tylko wiadomo że różne warunki, różnie wpływają na bakterie. Jeśli w filtrze bakterie są, to może to jakoś bardzo nie przyśpieszy dojrzewania, ale na pewno pomoże. Zależy jak się od początku zajmiesz baniakiem.

 

Na pw wysyłam 2 ciekawe linki do poczytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pw wysyłam 2 ciekawe linki do poczytania.

 

Z których *gupoty* można wyciągać całymi garściami i nie sprawdzają się w praktyce...

Jeśli nie działało to dłużej niż 20 minut, to nie.

Mogę wiedzieć dlaczego?
Bakterie nitro, to bakterie tlenowe. Żyją tylko w dobrze natlenionych miejscach, takich jak złoża filtracyjne z dobrym przepływem wody, czy górna warstwa podłoża. Odłączamy energię. Natlenienie i obieg wody w filtrze przestaje działać. Ryby pobierają O2, ogólnym poziom tlenu w wodzie bardzo szybko spada. Bakterie pobierają O2 + zastój wody w filtrze i brak jej wymiany na natlenioną. Ilość tlenu szybko spada. Już po 20 minutach tlenu w filtrze jest na tyle mało że bakterie zaczynają obumierać. Po kilku godzinach robi się bardzo nie ciekawie. O ile to jednorazowy wypadek, wyjściowe parametry były ok i obsada jest dobrze dobrana, to nic się stać nie powinno - ale jeśli mowa o regularnym wyłączaniu, albo jak w tym wypadku o akwarium przenoszonym, gdzie ten filtr nie pracował nie wiadomo ile i mógł nawet wyschnąć, to inna sprawa.

+

post354212.html?hilit=redoks#p354212

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile to jednorazowy wypadek, wyjściowe parametry były ok i obsada jest dobrze dobrana, to nic się stać nie powinno - ale jeśli mowa o regularnym wyłączaniu, albo jak w tym wypadku o akwarium przenoszonym, gdzie ten filtr nie pracował nie wiadomo ile i mógł nawet wyschnąć, to inna sprawa.

 

Atreyu,właśnie o to mi chodziło.

Godziny,nie 20minut. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...